Šamorínčania neuspeli v stretnutí proti Vrakuni. Napriek tomu, že strelili tri góly, body brala domov Vrakuňa.

FC ŠTK Šamorín U9 - ŠK Vrakuňa U9 3:10 (0:2)

Šamorínčanov čakal včera ťažký zápas. Boli v menšom počte ako ich súper a tak mali málo možností na striedanie. V 8. minúte už brankár Knezovič musel vyťahovať prvýkrát loptu zo siete. Do druhého polčasu išli chalani ešte s pomerne priaznivým stavom 0:2. V priebehu pár minút však hostia zvýšili na 4:0. Potom ale prišli konečne aj góly na domácej strane. Presadil sa Jamrich s Veisom. Mašinéria hostí potom pokračovala a Vrakuňa dokázala streliť ešte ďalších 6 gólov. V závere sa totiž prejavila únava obrancov ŠTK. Na strane Šamorínu sa ešte raz zapísal do streleckej listiny Erik Veis.

Už zajtra sa bude predohrávať 12. kolo prípravkárskej súťaže. U9 sa stretne o 16:00 na súperovej pôde s Pezinkom. Pezinok je zatiaľ v tabuľke posledný, prehral všetkých 5 stretnutí. Skóre má zatiaľ veľmi negatívne, 5:86. Dúfajme, že naši mladíci potvrdia zajtra úlohu favorita a znova sa naladia na víťaznú vlnu. Po prvej prehre sú naši prípravkári stále na výbornej 4. pozícií.

Zostava ŠTK: Knezovič - Veis, Blahuta, Mihál, Jamrich, Havlík, Mezzei, Vadovič, Mucha

Góly ŠTK: Veis 2, Jamrich

Martin Vadovič, tréner ŠTK: "Zápas proti kvalitnému súperovi poznačila naša maródka a to, že viacerí chlapci hrali so sebazaprením, nakoľko mali tak isto zdravotné problémy. Na zápas sa nás zišlo iba 9. V podstate celý zápas sme hrali v obrannej fáze a kým chlapci vládali, tak útokom súpera odolávali veľmi dobre. Obrana odohrala celý zápas bez striedania, a to sa v samom závere aj prejavilo, keď sme za jednu minútu dostali tri góly. Tu už boli chalani na konci so silami a aj koncentrácia nebola taká ako by mala byť, napriek tomu odohrala obrana výborný zápas a patrí im moja veľká pochvala. Nedokázali sme v strede ihriska podržať loptu, čo rozhodlo o tom, ako sa zápas vyvíjal, škoda aj nepremenených brejkových šancí v prvom polčase. Prevaha súpera sa prejavila v posledných desiatich minútach, do vtedy to bolo z našej strany vzhľadom na priebeh zápasu dobré, vo viacerých situáciach nás podržal aj brankár. Pochvala patrí chlapcom za bojovnosť a snahu."