18278734 10154719905018235 2455417352240521669 o

V siedmom kole bojov o postup do Fortuna ligy sa ŚTK Šamorín v stredu, 10.5. predstaví doma proti Liptovskému Mikulášu, s ktorým v prvom kole prehral 1:0.

Pocit víťazstva zo sobotňajšieho zápasu v Spišskej Novej Vsi si hráči ŠTK Šamorín nemohli príliš dlho užívať. Už v stredu, 10. mája o 17:00 totiž nastúpia na ďalší domáci zápas proti Liptovskému Mikulášu.

„Voľno sme mali akurát v nedeľu. V pondelok sme absolvovali hodinovú regeneráciu a následnú taktickú prípravu na ďalšieho súpera,“ ozrejmil program jeden z najskúsenejších, Csaba Horváth. S 2506 odohratými minútami je najvyťažovanejším hráčom ŠTK, preto aj on veľmi dbá na dodržiavanie regenerácie v náročných „anglických“ týždňoch, hraných systémom sobota – streda.

„Vyšlo to tak, že máme celý anglický mesiac, nielen týždeň. V priebehu troch zvyšných týždňov nás čaká šesť zápasov. Myslím si, že máme dosť síl, nemáme toľko zranených, ako niektorí súperi, takže s tým nemáme problém. Mrzí len, že tri domáce zápasy vyšli na stredu, no dúfame, že aj tak nás prídu fanúšikovia povzbudiť,“ povedal pred zápasom samotný hráč.

Ten sa v predošlom zápase presadil aj gólovo, keď na Spiši v druhom polčase nastúpil v pozícii štítového obrancu. „Mne sa hrá aj na tomto poste dobre. Je jedno, kde nastúpim, dôležité je, že sme vyhrali,“ zhodnotil.

Trénerský štáb opäť po treste môže počítať s tvorcom hry Luquinhasom, preto ešte nie je jasné, na ktorom poste Csaba nastúpi. Pre zranenie chýba len  Juraj Pančík, inak proti Liptovskému Mikulášu je k dispozícii kompletný káder.

„V Mikuláši sme mali na začiatku zápasu dobré príležitosti, prehrali sme možno trochu smolne. Doma chceme vyhrať,“ neskrýval odhodlanie pred zápasom Mika Lonnstrom.

Hajrá Somorja!

Spolue sme silnejší!

facebook_page_plugin