18278734 10154719905018235 2455417352240521669 o 1

ŠTK Šamorín dokázal zvrátiť ďalší duel a porazil Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 v siedmom kole skupiny o postup.

V prvej minute mal šancu Záhumenský, blok tiel však neprestrelil. V siedmej minúte parádnu robinsonádu predviedol Hajdúch, ktorý vyškriabal loptu z vinkla. V23. Minúte sa pekne preštrikoval Luquinhas na pravom krídle, spätná prihrávka do päťky však Horvátha nenašla. Do vedenia šli hostia, keď sa peknou kombináciou dostali až k strele z hranice šestnástky, na ktorú Hajdúch nedosiahol. Ochvíľu však bolo vyrovnané keď Peu pekným lobom prehodil súperovho brankára. V 38. minúte Lucas potiahol po krídle, hostia si takmer zrazili loptu do vlastnej brány.

Aj druhý polčas otvoril Luquinhas, keď pekným centrom našiel Peua, ten však hlavičku neumiestnil medzi tri žrde. V 68. Minúte napriahol Záhumenský, k odrazenej lopte sa dostal striedajúci Leonel, ktorého hosťujúca obrana faulovala. Z penalty pridal svoj 20. sezónny gól Peu.  V 83. minúte opäť skvelo zakročil Hajdúch.

“Bol to fyzicky veľmi náročný zápas, obe strany hrali hore-dole. Ukázali sme aj v ďalšom zápase, že máme silného tímového ducha. Pomohli nám aj hráči z lavičky, ktorí nám pomohli získať tieto veľmi dôležité tri body,” povedal po zápase Mika Lonnstrom.

Jeho zverenci budú musieť rýchlo zregenerovať, pretože už v nedeľu, 14. Mája o 17:00 , ŠTK privíta na svojej pôde druhý Partizán Bardejov.