17833933 10154655603998235 5758604567687913711 o

Piatkovým duelom na pôde Lokomotívy Košice otvorí ŠTK Šamorín deviate kolo bojov o postup do Fortuna ligy.

Len bod od druhého miesta, no zároveň s tromi klubmi v tesnom bodovom závese, vstúpi ŠTK Šamorín v piatok o 17:00 do deviateho kola, v ktorom sa stretne v Družstevnej pri Hornáde s Lokomotívou Košice. Obaja súperi sa stretli vo vzájomnom zápase v Pomlé, v ktorom sa zrodila remíza 0:0, no súper bol nebezpečnejší.

“Lokomotíva je veľmi takticky vyspelý tím, plný fyzicky silných hráčov. Na domácom ihrisku sú veľmi silní, ale už aj v zápase, ktorý sme hrali doma, potvrdili svoje kvality,“ povedal pred zápasom tréner ŠTK, Mika Lonnstrom. V predošlých štyroch zápasoch sa ŠTK prezentoval ofenzívnejším prejavom, ktorý mu priniesol štyri výhry. Bude zápas na Lokomotíve vyzerať podobne? „Každý súper vyžaduje iný systém hry. Navyše, taktiku musíte prispôsobiť aj tomu, či hráte doma, alebo na súperovom ihrisku. My ideme do každého zápasu s cieľom uspieť. Máme pred sebou štyri posledné kolá a bojujeme o čelo,“ uzavrel fínsky kouč.

Zápas bude okrem bodov dôležitý aj v súboji o kráľa strelcov. Zatiaľ vedie náš Peu s 21 gólmi, no košický Róbert Jano zaostáva len o dva presné zásahy.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší!

facebook_page_plugin