20690192 10155014237138235 8595854440459172209 o

Zápas proti Častkovciam v rámci druhého kola Slovnaft Cupu priniesol okrem výhry a postupu do ďalšej fázy pohárovej súťaže aj ďalšie pozitívum.

 V dobrom svetle sa totiž ukázali viacerí mladíci šamorínskeho klubu. Na ihrisko vybehla základná zostava s vekovým priemerom 23,2 rokov a počas duelu sa na ihrisku objavili aj štyria vekom ešte tínedžeri. Pre duo 18-ročných Nascimento – Schutz to nebola premiéra, veď obaja sa stihli výrazne zapísať do súťažných duelov ŠTK v tejto sezóne, keď sa prvý menovaný dvakrát ocitol v základnej zostave ligového duelu a druhý menovaný dokona strelil ligový gól Trebišovu. V pohárovom zápase sa však predstavili v nových pozíciách, keď Nascimento odohral zápas na poste stopéra a Schutz sa poprvýkrát ocitol v základnej jedenástke.

Premiéru medzi šamorínskymi seniormi však absolvovali ďalší dvaja „násťroční“ hráči ŠTK. Osemnásťročný Jozef Nagy začal prípravu v drese šamorínskeho B tímu, no stihol naskočiť aj do pohárového zápasu v 84. minúte. Ešte o kúsok viac odohral len 16-ročný Erik Reindl. Hráč, ktorý vekovo spadá do kategórie U17, sa dokonca mohol aj gólovo presadiť a stať sa zrejme najmladším strelcom ŠTK v histórii, ani jedna z jeho dvoch šancí sa však neujala.

„Odohrať za seniorský tím pohárový zápas bola pre mňa v mojom veku veľká skúsenosť. Nebol to až tak jednoznačný duel, ako by sa mohlo očakávať, ale bolo vidieť, že sme kvalitatívne o čosi vyššie ako súper. Sme spokojní s výhrou. Čo sa týka môjho individuálneho výkonu, dal by som si priemernú známku,“ skromne ohodnotil šikovný mladík.

O čosi pozitívnejšie hodnotil výkony, nielen jeho, hlavný tréner ŠTK Mika Lonnstrom: „Podobné zápasy sú ideálnou šancou pre mladých ukázať sa. My sme spokojní s tým, ako sa chlapci prezentovali. Ozogány, Marić-Bjekić, Breno či Sabler sú všetko hráči do 21 rokov a pomaly sa stávajú stabilnou súčasťou základnej zostavy. Nascimento i Schutz sú vekom dorastenci, no po príchode rýchlo zapadli do prvého tímu. Dnes sme mali na lavičke ďalších šiestich osemnásťročných chlapcov, dvaja aj naskočili do zápasu a predviedli sa nebojácnym výkonom, čo nás teší. Veríme, že to pomôže ich napredovaniu,“ uzavrel lodivod ŠTK.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší!

facebook_page_plugin