20729146 10155014241788235 4215006873200557655 o

V treťom kole druhej najvyššej súťaže sa ŠTK Šamorín predstaví na domácom ihrisku v súboji proti Novému Mestu nad Váhom.

Rovnaký súper sa v súbojoch proti Šamorínu objavoval aj v minulej sezóne druhej ligy. V nadstavbovej časti síce vypadol, no po problémoch VSS Košice vedenie klubu promptne zareagovalo na ponuku zo strany Slovenského futbalového zväzu a ešte pred začiatkom súťaže sa stal šestnástym účastníkom celoštátnej druhej ligy.

“Nové Mesto bolo v minulej sezóne nepríjemným súperom a aj v tejto očakávame, že nebude jednoduché presadiť sa proti ich fyzickému štýlu hry. Tím je niekoľko rokov spolu a odchody nenastali ani po zostupe do tretej ligy,” opísal súpera tréner ŠTK, Mika Lonnstrom. O tom, že ide o kvalitné mužstvo svedčí aj predošlý zápas, ich prvý v tomto súťažnom ročníku, v ktorom Novomešťania trápili vysoko favorizovanú Skalicu a tá rozhodla o víťazstve až v nadstavenom čase.

Šamorínčania však po víťaznom predkrme v pohári myslia na tri body. “Na domácom ihrisku chceme opäť zvíťaziť. Máme za sebou smolný zápas v Komárne, kde sme si nezaslúžili odísť bodovo naprázdno. Pozeráme sa však dopredu. Počas týždňa sme pracovali na finalizácii našich akcií, v rámci pohárového zápasu sme vyskúšali zopár taktických noviniek. Veríme, že v tomto zápase sa gólovo presadíme a dotiahneme ho do víťazného konca,” uzavrel tréner Lonnstrom. 

Stretnutie začne o 17:00 na štadióne v Pomlé a bude sa vysielať aj naživo cez internet. Tím potrebuje aj vaše hlasivky.

Spolu sme silnejší!

Hajrá Somorja!

facebook_page_plugin