21273623 10155082733983235 8750953876119004371 o

V šiestom kole druhej ligy podľahol ŠTK Šamorín na vlastnom ihrisku MŠK Žilina B v pomere 2:3.

Hneď po pár sekundách vystrašil súperovho brankára svojim pokusom Mezovský. Ani z následného rohu a závaru pred bránou sa naši hráči nepresadili. ŠTK pokračovalo v aktivite a šance si vypracovali Fernando Neto i Mezovský. Po štvrťhodine vyslal nebezpečnú strelu Pančík, brankára hostí však opäť zachránil. Neujala sa ani hlavička Horvátha z desiatich metrov po rohu, Šmehylov priamy kop minul bránu o centimetre . Šmehyl sa predsa len dočkal, keď po zákroku na Štrbáka zahrával pokutový kop a nedal brankárovi šancu. Druhý gól nášho tímu prišiel po výbornom pase od Fernanda Neta na Igora Juliaa, ktorý v plnej rýchlosti ľavačkou umiestnil loptu na bližšiu žrd. Do kabín sa išlo za stavu 2:0 pre domácich.

Na začiatku druhého polčasu sa takmer do streleckej listiny zapísal Fernando Neto po šťastnom teči. Na druhej strane však zahrozil súper, skvele zasiahol Hajdúch. O minútu však už dokázali znížiť, keď peknú strelu vyslal Miklík. O päť minút bolo vyrovnané, keď unikol stridajúci Boženík. Desaťminútovku ako zo zlého sna skompletizoval v 63. minúte Martinček. Šamorínčania sa snažili otriasť z troch gólov, ďalej pokračovali v aktívnej hre smerom dopredu, no gól ich snaha nepriniesla. A tak v piatom zápase po sebe prišla prehra.

„Zápas sme mali rozohratý výborne. Strelili sme dva góly, mali sme dokonca šance na pridanie ďalších. Do druhého polčasu sme nastúpili rovnako odhodlane. Nechceli sme nič meniť, pretože sme v prvom polčase mali hru pod kontrolou. Prišli však individuálne chyby a súper sa dostal na koňa. V závere sme sa snažili vyrovnať, no nepodarilo sa nám to. Prvý polčas bol v našej réžii, druhý v súperovej, preto by asi remíza svedčala zápasu viac,“ povedal po zápase tréner ŠTK, Mika Lonnstrom.

Ďalší zápas odohrá ŠTK na súperovom ihrisku, keď v nedeľu 10. septembra zavíta do Serede.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší!

ŠTK Šamorín – MŠK Žilina B 2:3 (2:0)

Góly: 35. Šmehyl (11 m), 41. Igor Juliao – 53. Michlík, 58. Boženík, 63. Martinček

Žlté karty: Šmehyl, Horváth, Igor Juliao -  Sluka, Majštinik, Gerebenits

Rozhodoval: Patrik Kmec

Diváci: 230

Zostava ŠTK: Hajdúch – Marić-Bjekić, Horváth, Štrbák, Fujak (70. Vávra) – Šmehyl (60. Leonel), Nascmento Igor Juliao – Pančík (70. Breno), Mezovský, Leonel

facebook_page_plugin