21728756 10155117303648235 1979786020898609802 o

Pri návrate do stredu poľa sa Igor Juliao stáva jedným z lídrov tímu na ihrisku, ale aj mimo neho.

STK Fluminense Šamorín pokračuje vo svojej snahe napraviť úvod druholigovej súťaže. V uplynulých týždňoch sa dostavilo to, na čo sa čakalo od začiatku novej sezóny a tím začína ukazovať svoju futbalovú tvár. Jedným z lídrov mužstva je hráč, nosiaci na drese číslo 10, Igor Juliao, ktorý svojim mladším krajanom pomáha na ihrisku i mimo neho.

„Snažím sa im pomáhať s jazykom, prekladám to, čo sa od nich žiada na tréningoch a v každodennom živote. Neustále sa chcú učiť nové veci, pýtajú sa ma, čo to znamená, keď počujú niečo nové a nerozumejú. Sú to dobrí chalani, majú záujem rásť a majú rešpekt aj voči starším hráčom v tíme. Vidieť u nich vývoj vo všeobecnom kontexte. Hoci sme predtým veľa času spolu nestrávili, teraz sa spoznávame a pomaly sa prispôsobujeme štýlu hry, čo snáď vidieť už konečne aj v zápasoch. Možno to prichádza o čosi neskôr, ako sme si mysleli, ale cítime, že sa zžívame každým zápasom, každým tréningom,“ hovorí len 23-ročný hráč, ktorý v roku 2012 získal s Fluminense brazílsky titul na poste pravého obrancu. V Šamoríne však hráva v strede poľa. „Práve na tejto pozícii som prešiel skúškou vo Fluminense. Mal som vtedy 15 rokov, je to už ale celkom dávno odvtedy, čo som hral ako záložník. Postupne sa však do toho znovu dostávam a učím nové veci. Je to nová fáza, pre mňa veľmi dôležitá, v ktorej sa snažím zúročiť všetky skúsenosti, ktoré som doteraz nadobudol a posunúť sa v raste ďalej,“ prezradila šamorínska desiatka.

Do Šamorína prišiel po pôsobení v americkej najvyššej súťaži MLS. Na Slovensku tak zažíva celkom inú skúsenosť. „Avšak veľmi zaujímavú. Môžem spoznať novú metodológiu práce, spoznať celkom odlišné typy hráčov i osobností, ako aj odlišný štýl hry od toho, na čo som bol doteraz zvyknutý,“ hovorí trojgólový strelec v doterajšom priebehu sezóny. V predošlom zápase, doma proti Liptovskému Mikulášu, si odpykával trest za žlté karty. V piatok však bude opäť k dispozícii pre zápas na ihrisku Pohronia. „Od začiatku sezóny sme sa posunuli ďalej a verím, že tento trend bude pokračovať aj v ďalších zápasoch,“ uzavrel Igor.

Hajrá Somorja!

facebook_page_plugin