22219615 10155172082063235 8616127646041380762 o

Vo štvrtok priletela prvá skupina brazílskych hráčov Fluminense, aby sa pripojila k tréningovému procesu STK v rámci zimnej prípravy.

Do konca týždňa by sa mali trénerskému tímu hlásiť všetci hráči z Brazílie. Na koho sa v jarnej časti môžeme tešiť a koho už v drese STK neuvidíme?

Do tréningového procesu sa nezapojí dopredu avizovaná trojica Breno, Schutz a Leonel. Šamorínski diváci sa v poslednom jesennom zápase proti Komárnu emotívne rozlúčili s argentínskym miláčikom Leonelom, ktorý strávil na Slovensku takmer dva roky.

Naopak, do Šamorína sa vracia trojica hráčov, ktorí boli ťahúňmi mužstva v jesennej časti. Osemnásťročný stredopoliar Nascimento si na jeseň vybojoval stabilné miesto v základnej zostave, hoci vekom patrí do kategórie staršieho dorastu. V šamorínskom drese uvidíme aj Igor Juliaa, ktorý bol dôležitou súčasťou ofenzívy STK a kvalitné výkony budeme očakávať aj od Fernanda Neta, najlepšieho strelca STK v jesennej časti.

Ofenzívna produktivita sa na jar bude očakávať aj od Matheusa Pata. Niekdajší najlepší strelec najvyššej brazílskej súťaže do 20 rokov,  v Šamoríne strávil polsezónu v predošlom súťažnom ročníku a na začiatku tohtosezónne letnej prípravy sa nešťastne zranil. Trénerom sa však už bude hlásiť zdravotne fit a v plnej sile.  

Okrem hráčov, ktorí sú už naplno etablovaní v mužskom futbale, sa do tímu STK pridajú aj štyria mladíci, schopní zabojovať o miesto v prvom tíme. Gabriel Silveira a Bernardo boli dôležitou súčasťou šamorínskeho staršieho dorastu, ktorý po jeseni vedie svoju ligovú tabuľku. Druhý menovaný sa niekoľkokrát prebojoval aj na súpisku prvého tímu, čo bude na jar chcieť zopakovať. O miesto medzi mužmi budú chcieť bojovať aj útočník Christian a stredopoliar Matheus Saturnino (obaja 18 rokov).

„Všetci hráči, ktorí k nám prichádzajú, už v minulosti ukázali svoje kvality a veríme, že aj vďaka nim na jar budeme silnejší. Chceli sme zachovať kontinuitu kádra, pri zvýšení hernej úrovne mužstva. Sme presvedčení, že po absolvovanej polsezóne, budú na jar brazílske posily ešte výraznejšie,“ komentoval Marco Manso.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší! 

facebook_page_plugin