evanilson

Mladý zakončovateľ má za sebou premiéru v prvom mužstve Fluminense.

Po stredajšom podpise zmluvy s obrancom Zolim Ághom, dnes STK Fluminense Šamorín zoficiálnil príchod talentovaného útočníka Evanilson. Osemnásťročný Brazílčan v uplynulých týždňoch nastupoval za tím Fluminense U20, ale pred odchodom stihol odohrať aj svojich prvých 30 minút za prvý tím Flu v súboji proti Boaviste.  Vo štvrtok sa už hlásil trénerom STK.

„Som šťastný, že môžem byť súčasťou tohto projektu, je to veľká príležitosť, ktorú hodlám využiť. Chcem urobiť všetko, aby som pomohol klubu,“ nechal sa počuť samotný hráč.

Príchod jedného z najväčších talentov súčasnej akadémie Fluminense pozitívne hodnotí aj športový riaditeľ STK, Marco Manso. „Evanilson je veľkým prísľubom do budúcnosti. Jeho príchod je ďalším dôkazom dobrého nastavenia projektu, v ktorom chceme poskytnúť talentovaným hráčom hladký prechod do profesionálneho futbalu. Veríme, že v Šamoríne sa z Evanilsona stane lepší hráč a porastie aj osobnostne.“

Na hrote útoku by sa Francisco Evanilson De Lima Barbosa, ako znie jeho celé meno, mal zaradiť k Romanovi Sablerovi a Matheusovi Patovi a vytvoriť konkurenciu svojim skúsenejším spoluhráčom.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší!

facebook_page_plugin