pripravny moson

V úvodnom prípravnom zápase si šamorínsky poradil na súperovom ihrisku s účastníkom druhej najvyššej maďarskej súťaže v pomere 0:3.

S hráčmi na skúške, s novými posilami, ale aj oporami mužstva z jesennej časti nastúpil STK na svoj prvý zápas v rámci zimnej prípravy. V prvom polčase sa akcie striedali na oboch stranách, avšak bez výraznejšej príležitosti. V druhom polčase však šamorínsky získal hernú prevahu, okorenenú gólom Fernanda Neta po pase Čuntu. Úvodný gól pomohol šamorínskemu tímu a do otvorenejšej obrany mohli podnikať viacero útokov. Jeden z nich peknou strelou do „šibenice“ zakončil Fujak. Päť minút pred koncom prikrášlil výsledok nováčik v tíme Christian.

„Tento zápas bol zakončením náročného dvojtýždňového tréningového bloku a našim prvým v rámci prípravy. Dôležité bolo, že sme si mohli vyskúšať viacero taktických riešení, s dôrazom na držanie lopty a tvorbu rýchlych protiútokov. Videli sme nových hráčov v zápasovom vyťažení,  predviedli sme solidný výkon, strelili tri pekné góly, takže sme spokojní,“ komentoval po zápase tréner STK, Mika Lonnstrom.

Aj v najbližšom zápase cestuje STK na maďarskú pôdu, kde si 3. februára zmeria sily s ETO Gyor.