cunta signing

Do Šamorína prichádza hráč so skúsenosťami z najvyššej súťaže i zahraničia.

Ešte len 21-ročný Jakub Čunta je ďalšou posilou šamorínskeho tímu pred nadchádzajúcou jarnou časťou druholigovej súťaže. Bratislavský rodák debutoval v najvyššej súťaži už ako 18-ročný, jednu sezónu pôsobil v poľskej najvyššej súťaži v drese Cracovie Krakow. Ľavonohý obranca či krídelník absolvoval so šamorínskym tímom aj prvý prípravný zápas proti Mosonmagyarovaru.

„Jakuba sme sledovali niekoľko mesiacov, preto vieme, čo od neho očakávať na ihrisku i mimo neho. Je to mladý hráč s veľkým potenciálom, ktorý vie zahrať na viacerých pozíciách. Veríme, že pomôže tímu a my takisto napomôžeme v jeho napredovaní ,“ povedal o najnovšej posile hlavný tréner STK, Mika Lonnstrom.

„Som rád, že sme sa s klubom dohodli. Hráčov i klub som stihol spoznať a podmienky i projekt, ktorý sa tu buduje, sa mi páčili. Verím, že budeme úspešní,“ komentoval po podpise zmluvy samotný hráč.

Po príchode štyroch posíl z Fluminense (Matheus Pato, Christian, Evanilson a Matheus Saturnino), španielskeho stopéra Ikera Berrueza a Zoliho Ágha, je Čunta siedmou posilou šamorínskeho tímu.

Vitaj, Jakub!

Súčasný káder STK Fluminense Šamorín:

Brankári: Rožník, Hajdúch, Bubák, Veber

Obrancovia: Marić-Bjekić, Pončák, Berruezo, Štrbák, Ágh, Čunta, Fujak

Stredopoliari: Nascimento, Šmehyl, Igor Juliao, Bernardo, Matheus Saturnino, Gabriel Silveira

Krídelníci: Pančík, Mezovský, Christian, Fernando Neto

Útočníci: Matheus Pato, Sabler, Evanilson

Hajrá Somorja!

facebook_page_plugin