23632852 10155280474393235 1301429857279215488 o

Prvé jarné kolo bolo pôvodne plánované na sobotu, avšak po preložení jeho kompletného programu, sa šamorínsky tím v nedeľu predstavil v Dunajskej Strede proti KFC Komárno.

Posledný minuloročný súper STK prekvapil a vrátil porážku 0:3 z jesene výhrou v pomere 2:0.

„Súper počas zimnej prestávky výrazne zmenil svoj káder, nám v prvom polčase chvíľu trvalo, kým sme sa dostali do zápasu. Nezvládli sme záver prvého polčasu, keď nám po rohu z rýchleho protiútoku Komárno strelilo druhý gól a dostalo sa do psychickej výhody. V druhom polčase sme polhodinu boli lepším mužstvom, nedokázali sme však využiť príležitosti. Nechýbalo odhodlanie, sme spokojní s prístupom hráčov. V týždni sa budeme pripravovať na úvodný súťažný zápas so Skalicou,“ povedal pred očakávaným jarným štartom druholigovej súťaže Gustavo Leal, tréner STK. Nie je však vylúčená ani možnosť, že aj druhý jarný zápas šamorínsky tím odohrá v náhradnom termíne, o všetkom sa rozhodne ku koncu týždňa.

Okrem hry a výsledku zaujal aj návrat na trávniky v podaní miláčika šamorínskych fanúšikov, Ľubomíra Mezovského. Ten zápasovo pauzoval od októbra, keď sa nešťastne zranil. V druhom polčase naskočil do rozbehnutého zápasu na pozícii stredného záložníka a rozhodne nesklamal. „Je hráčom, ktorý hrá so srdcom, so zápalom a to sa mi páči. Ešte je bez zápasového rytmu, ale budeme pracovať na tom, aby sa to zlepšilo. Je vždy plusom, ak hráč dokáže zahrať na viacerých pozíciách a Mezo si po dnešku pripísal plusové body,“ doplnil Leal.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší!

KFC Komárno – STK Fluminense Šamorín 2:0 (2:0)

Zostava STK: 

Hajdúch – Čunta, Štrbák (75. Berruezo), Ágh, Fujak – Nascimento (46. Mezovsky), Šmehyl, Igor Juliao (46. Sabler) – Pančík (46. Evanilson), Matheus Pato, Fernando Neto

 

 

 

facebook_page_plugin