B team

V stredu zahájil predsezónnu prípravu na ihrisku v Mliečne aj B tím ŠTK Šamorín.

Po dvoch postupoch po sebe sa šamorínska rezerva predstaví v novej sezóne v piatej najvyššej súťaži. S viacerými známymi tvárami i novými ambíciami. Mužstvo aj v novej sezóne povedie tréner Patrik Johancsik, ktorý s mužstvom vybojoval postup. “Klamal by som keby som povedal, že po takom úspechu ma nelákalo pokračovať. Preto som veľmi rád, že sme s vedením klubu našli spoločnú reč a dohodli sa na ďalšej spolupráci,” prezradil tréner Johancsik.

Spolu s vedením klubu sa tréner snaží raziť nastavenú filozofiu klubu, keď priestor v B mužstve by mali dostávať hlavne domáci odchovanci a chlapci z regiónu po prechode z mládežníckeho futbalu k seniorom. “Čím vyššiu ligu chlapci hrajú a čím ťažšie zápasy hrajú, tým sa dostávajú na vyššiu hernú úroveň. Chceme, aby odchovanci ostávali u nás a postupne dvíhali úroveň rezervy. Zároveň sa posúvali individuálne a zvyšovali svoje šance na to, aby sa presadili v seniorskom futbale. Už v minulej sezóne viacerí nazreli do kabíny A tímu,” doplnil tréner.

Prípravu na novú sezónu začne mužstvo v nie veľmi zmenenom zložení. “Snažíme sa I naďalej udržať mužstvo pokope, začali sme na tom pracovať už počas minulej sezóny, keď o niektorých hráčov prejavili záujem aj iné kluby. Niektoré pozície chceme doplniť najmä odchovancami, prioritou je vytvoriť dobrú partiu, ktorá bude ťahať za jeden povraz a hrať pekný futbal. Sme radi, že kvalitným tréningovým procesom popri skúsených hráčoch ako Béla a Csaba Horváthovci či Ivan Minčič, je vidieť na mladých hráčoch ich futbalový, ale aj mentálny progres. V tom chceme pokračovať,” pokračoval manažér B mužstva, Andrej Špánik.

Okrem príchodov sa však mužstvo musí vyrovnať aj s niekoľkými odchodmi. “S mužstvom nebude pokračovať Lukáš Vozár, ktorý sa rozhodol študovať v zahraničí. Lukáš Vilím je taktiež na odchode, keďže si chce vyskúšať 3. Ligu. Obidvom chalanom ďakujeme za dobre odvedenú robotu a želáme veľa šťastia v ďalšom pôsobení,” ozrejmil manažér. Významnú úlohu pri minulosezónnom postupe hrali aj hráči z A tímu, ktorí v niektorých zápasoch reserve vypomohli. Zmení sa ich nasadzovanie po oznámení spolupráce s DAC a zavedení striedavých štartov? “S A tímom chceme aj naďalej spolupracovať tak, ako tomu bolo v predošlej sezóne. Boli pre nás veľkým prínosom a oživením, zároveň dostali hernú prax, ak im chýbala v prvom mužstve,” doplnil Špánik.

Aj v novej sezóne bude B mužstvo hrať domáce zápasy v Mliečne. “So zástupcami mesta aktívne pracujeme na tom, aby štadión spĺňal všetky podmienky piatoligového ihriska, za čo im chcem poďakovať. Tešíme sa na novú sezónu a veríme, že na štadión v Mliečne si nájde cestu čo najviac fanúšikov, budeme ich potrebovať,” uzavrel manažér rezervy.

Hajrá Somorja!


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.
facebook_page_plugin