stk zreb

V uplynulých dňoch prebehli losovania pavúka v oboch pohároch, do ktorých môžu zasiahnuť naše seniorské tímy.

A mužstvo v Slovnaft Cupe a B mužstvo v Prezidentskom pohári. Taká bude (snáď dlhá) pohárová jeseň pre tímy ŠTK Šamorín. Popri tradičnom Slovnaft Cupe, v ktorom sme v minulej sezóne doputovali až do osemfinále, kde nás smolne vyradil Poprad po jedenástkovom rozstrele, sa ŠTK Šamorín predstaví aj v nultom ročníku Prezidentského pohára, určeného pre víťazov oblastných futbalových súťaží.

Svoju tohtosezónnu púť v Slovnaft Cupe, ktorého víťaz má zaručenú miestenku v predkole Európskej ligy, začne ŠTK Šamorín v rámci 2. kola, 14. Augusta na ihrisku súpera, ktorého meno vzíde zo súboja Lokomotíva Devínska Nová Ves – OŠK Láb. Do súťaže sa prihlásilo celkovo 230 klubov.

Novinkou v rámci Slovenského futbalového zväzu je Prezidentský pohár, v ktorom si zmeria sily 33 účastníkov z jednotlivých oblastných súťaží. Na základe žrebu, ktorý bral do úvahy aj regionálny aspekt, sa naše B mužstvo predstaví vo vyraďovacom zápase 28. júla na pôde FC Jelka (víťaz 6. Ligy ObFZ Galanta). V tomto kalendárnom roku absolvujú postupujúce tímy aj druhé kolo. Zápasy od štvrťfinále vyššie sú na programme až v roku 2020. Najlepší tím Prezidentského pohára získa prémiu 5000 eur, športový výstroj pre A-mužstvo v hodnote 3000 eur a zájazd pre 25 osôb na domáci zápas slovenskej reprezentácie.

Hajrá Somorja!


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.
facebook_page_plugin