20190718 165611

Hlavný kouč ŠTK hodnotil prípravu a prezradli ciele na súťažný ročník.

Zápas proti Vasasu bol generálkou na ligu. Ukázal, že sme na ňu pripravení?

“Zápas s Vasasom bol pre nás veľmi poučný. Ukázal nám, že sme dobre pripravení po technickej, ale aj kondičnej stránke. Rezervy zatiaľ vidím u mladších hráčoch, ktorí majú ešte rešpekt pred mužským futbalom a hlavne im chýba dôraz v osobných súbojoch.”

Aká bola príprava z vášho pohľadu? Je náročné pripraviť tím, ktorý je z viac ako polovice nový, za tak krátky čas?

“Naša príprava sa asi veľmi nelíšila od iných mužstiev. Všade došlo k nejakým zmenám v kádroch. Určite by som potreboval ešte aspoň pár dní naviac, aby sme zdokonalili herný systém a hráči lepšie pochopili, čo od nich v majstrovských zápasoch budeme vyžadovať. Máme však v mužstve vhodné typy na to, čo chceme hrať v zápasoch.”

Ako ste spokojní s mladými hráčmi po prechode z dorasteneckého futbalu?

“Mám už dostatočné skúsenosti s mladými hráčmi, a tak viem, že pre nich nie je jednoduché znášať nároky mužského futbalu. Veľký problém im robí hlavne dôraz v osobných súbojoch a prechod do defenzívy po strate lopty. Na tom sme v príprave veľa pracovali a budeme na tom pracovať aj naďalej. No celkovo sa aj mladší hráči ukazujú veľmi dobre a určite sa niektorí z nich objavia aj v základnej zostave. “

Mužstvo zaznamenalo viacero odchodov a príchodov. Ktoré pozície chce klub ešte posilniť?

“Máme rozpracovaných ešte niekoľko hráčov, ktorí s nami hrali aj prípravné zápasy. Je to otázkou hodín, keď dotiahneme ich príchody. Keďže sme farmou DAC Dunajská Streda, budeme môcť využívať aj hráčov z ich kádra a ten je dostatočne široký. Z tohto dôvodu budú ďalšie zmeny v kádri nanajvýš kozmetické.”

Máte už náznaky, s ktorými hráčmi počítať v rámci striedavých štartov?

“Keďže komunikujem s realizačným kádrom A mužstva DAC, tak viem, z akého okruhu hráčov môžem počítať na prvý majstrovský zápas. Pred každým zápasom budeme mať stretnutie, kde sa dozvieme s ktorými hráčmi môžeme počítať. Myslím si, že nám DAC bude vychádzať maximálne v ústrety.”

S akými cieľmi vstupujete do sezóny?

“Prvoradým cieľom je naplniť víziu spolupráce medzi DAC a ŠTK Šamorín v rámci výchovy mladých hráčov tým, že ich pripravíme na pôsobenie v najvyššej súťaži. Čo sa týka tímových cieľov, chceli by sme sa pohybovať v hornej polovici tabuľky.”

Začíname zostra, derby súboj s Komárnom. Máte už v hlave zostavu? 

„Určitú predstavu už samozrejme mám, ale na dvoch-troch postoch sa ešte môže zmeniť, podľa situácie v A mužstve DAC. Verím, že sa nám podarí dať dokopy dobré mužstvo, ktoré do ligy vkročí pravou nohou.“

Hajrá Somorja!


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.
facebook_page_plugin