67823181 10156801231008235 8517673519591456768 o

Odchovanec DAC burcuje pred súbojom s Petržalkou: “Bude to zážitok.”

Prvý tohtosezónny gól ŠTK prišiel až v treťom kole. Postarala sa oň letná akvizícia ŠTK, Martin Rymarenko, ktorý prišiel na hosťovanie z DAC. Exkluzívny gól z priameho kopu, ktorým otváral skóre proti Dubnici, však na body nestačil. “Gól potešil, ale určite by som ho vymenil za bodový zisk. Už by sa nám zišiel,” netajil 20-ročný útočník. Naposledy sa takto parádne trafil ešte v staršom doraste DAC v zápase proti Nitre.

Po otváracom góle ŠTK a nádejnom prvom polčase, však v závere druhého prišlo desaťminútové zlyhanie, počas ktorého super strelil tri góly. “Takmer 80 minút to vyzeralo dobre, bol to vyrovnaný duel, v ktorom sme siahali na body. Teší ma hlavne to, že sme na ihrisku vyzerali ako kompaktné mužstvo. Futbal sa ale hrá na góly a keď si človek pozrie výsledok, môže mať pocit, že sa hralo na jednu bránu, čo znižuje našu odvedenú prácu počas osemdesiatich minút. Musíme sa preto z toho poučiť a dvihnúť hlavy. Na tomto zápase sad á stavať,” komplexne zhodnotil zápas samotný Ryma, ako ho prezývajú.

Aj on však myslí pozitívne, aj smerom k najbližšiemu zápasu. Ten odohrajú naši hráči v krásnej MOL Aréne v nedeľu proti FC Petržalka, ktorá zatiaľ vyhrala všetky tri zápasy. “Tento zápas bude určite pre všetkých zážitkom. Ja osobne som v MOL Aréne ešte nemal možnosť hrať. Zároveň si však uvedomujeme vážnosť zápasu a potrebu získavať body,” dodal odchovanec DAC.

Rovnako, ako celý tím, Ryma verí, že napriek slabšiemu štartu do súťaže, si cestu na moderný štadión v nedeľu nájde veľký počet divákov. “Verím, že fanúšikovia stoja za nami aj v týchto časoch a tí praví si nájdu cestu na zápas. My sa im budeme snažiť za dôveru odmeniť výkonom,” uzavrel mladý útočník.

Hajrá Somorja!


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.
facebook_page_plugin