stk 18102019

Futbalisti ŠTK Šamorín prehrali v 14. kole II. ligy v Skalici 0:3. Už 303 minút čakáme na gól.

Na Záhorí sme nezachytili začiatok a už po troch minútach sme prehrávali, keď na dlhú loptu za obranu najlepšie zareagoval Šebesta a domáci videli. Postupne sme sa dostali do hry a mali sme niekoľko možností na vyrovnanie. Pončák trafil hlavou pravú žrď, Pindruchnyj zblízka nedal a Rymarenkovu strelu vyrazil domáci gólman. Na druhej strane Blažek trafil iba do bočnej siete. K prvému polčasu patrí aj vylúčenie Ľuba Mezovského a iba žltou odmenený šľapák na nášho gólmana Adriána Slančíka...

Hneď na začiatku druhého polčasu domáci premenili pokutový kop, ktorý bol nariadený po faule Baeza na Mášika. Skalica mala územnú prevahu, my sme sa do šance nedostali. Posledné slovo mal opäť Šebesta. ,,Pripravovali sme sa na domácich, vedeli sme že budú hrať kolmo, dlhými loptami za našu obranu. Bohužiaľ náš plán, na čo sme sa pripravovali celý týždeň, padol už v tretej minúte. Nepochopiteľná chyba hráča, ktorý nedisciplinovane ide do toho, strata lopty a potom lopta za obranu, ktorú nezachytíme. Musím povedať, že súper vyhral zaslúžene, my sme mu k tomu vlastnými chybami pomohli,“ povedal náš tréner Braňo Sokoli. ,,V prvom dejstve sme mali tri vyložené šance. Chýbal nám dôraz v zakončení. Domácim nie. V tomto smere boli tak v obrannej, ako v útočnej fáze lepší. Skalica bola kombinačnejšia, individuálna kvalita hráčov je oveľa vyššia, ako naša,“ pokračoval náš kouč, ktorý sa vyjadril aj k sporným momentom. ,,Bohužiaľ, arbiter nezvolil rovnaký meter. Leginius išiel sám do šestnástky, bol skopnutý zozadu a žltá karta nebola. Potom Mezovský išiel dôrazne do oboch súbojov a myslím si, že arbiter hlavne prvú situáciu nezvládol. Červená karta mala byť aj po šľapáku na nášho gólmana, súperov hráč išiel veľmi nebezpečne. Netrvdím, že rozhodca náš poškodil a že by to on spôsobil, že my ten zápas prehrali, ale myslím si, že kopil veľa chýb. Zopakujem ešte raz, nemal rovnaký meter na obidve strany,“ dodal Braňo Sokoli.

Najbližšie sa predstavíme v nedeľu, 27.10., keď o 10.30 hod privítame Liptovský Mikuláš.

Hajrá Somorja!

Skalica – ŠTK Šamorín 3:0 (1:0)

Góly: 3. a 87.Šebesta, 52.Haša (11 m)

ŽK: Blažek, Švrček - P.Nagy, Mezovský, Baez, Valek

ČK: 36.Mezovský

Rozhodoval: Očenáš

Diváci: 385

ŠTK Šamorín: Slančík – Mezovský, Pončák, Valek, Čunta – P.Nagy (65.Méry), Baez (57.Németh), Leginus – Pindruchnyj, Rymarenko, Sharani (44.Magyar)

Foto: Mfk Skalica


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.
facebook_page_plugin