stk 04112019

Futbalisti ŠTK Šamorín opäť potešili divákov v Pomlé. Podobne ako minulý týždeň, aj teraz dali súperovi tri góly. Víťazstvo 3:1 nad Komárnom znamená, že sme nezískali iba tri body, ale zvládli sme druholigový súboj o Žitný ostrov.

Šamorínski priaznivci prišli na svoje. Naši chalani bojovali, hrali so srdcom, ukázali krásne akcie a zaznamenali tri nádherné góly. Prvý zaznamenal Péter Nagy. ,,Získal som loptu, potiahol som si ju, prihral Sharimu, ktorý mi loptu krásne vrátil a umiestnil som ju do bránky. Mám veľkú radosť, bol to môj prvý gól za ŠTK. Venujem ho celému Šamorínu. Koľko ma bude stáť? No musím sa porozprávať s chalanmi,“ smial sa Péter.

Síce hostia po polhodinke hry vyrovnali, naši hráči mali skvelý záver prvého polčasu. Najprv skóroval Martin Rymanenko. Náš kanonier zaznamenal parádny gól. ,,Cez Čontyho sa lopta dostala k Veslovi a po jeho skvelej prihrávke stačilo mi už iba nastaviť nohu. Naše nedeľňajšie víťazstvo bolo zaslúžené,“ poznamenal Martin.

V posledných kolách si udržuje vysokú výkonnosť aj Jakub Čunta. ,,Proti Komárnu sme dali rýchly gól, čo nám pomohlo. Bol to fyzicky náročný duel, hralo sa hore - dole. Inkasovali sme, no dva góly do polčasu nám veľmi pomohli. Myslím sme, že to boli rozhodujúce momenty zápasu. Môj gól? V záklone som umiestnil loptu do ľavého dolného rohu bránky. Lopta išla veľmi pomaličky. Som rád, že to tam padlo,“ povedala naša opora.

V poslednom tohtoročnom zápase privítame v nedeľu o 10.30 hod Banskú Bystricu. ,,Radi by sme našich divákov opäť potešili dobrou hrou. Snáď to proti lídrovi vyjde aj bodovo,“ dodal Jakub Čunta.