59 7D215224

V 4.kole sme proti MŠK Slavoj Spišská Belá strelili 12 gólov, 7 z nich zaznamenal Lukas Leginus.

Tomu sa povie odpoveď na Petržalku ako z učebnice. V Slovnaft Cupe sme postúpili druhýkrát v klubovej histórii medzi 16 najlepších spôsobom, aký slovenský futbal ešte nevidel. Ako informoval oficiálny profil Slovnaft Cupu na sociálnej sieti Facebook, “historicky najvýraznejší rozdiel v zápasoch na nulu dosiaľ bol 11-gólový. Výsledok 0:11 sa zrodil v dueloch Závod – Trenčín (2015/2016), Závažná Poruba – Žilina (2017/2018), Horné Orešany – Senica (2018/2019), Voderady – Šoporňa a Pliešovce – Banská Bystrica (zhodne 2020/2021). Zverenci Michala Kuruca hneď o tri trefy prekonali najvyšší tohtosezónny nástrel, ktorým bol septembrový triumf Zlatých Moraviec 9:0 v Trebaticiach. Šamorín už raz bol v osemfinále, a to v sezóne 2018/2019. Teraz sa tam vrátil vskutku pozoruhodným spôsobom!”

Hoci sme na prvý gól čakali “až” do 19.minúty, keď sa trafil Denis Jančo, potom to už bol gólový koncert. V rozmedzí 19. a 79. minúty padlo 12 gólov, čo dáva priemer jedného gólu každých päť minút. “Potešil hlavne prístup chalanov. Od začiatku sme išli za tým, že ideme postúpiť. Chceli sme dať priestor aj hráčom, ktorí neboli v lige v ostatných týždňoch natoľko vyťažení. Všetci si svoje miesta zastali perfektne, hrali s nasadením, neuspokojili sa s výsledkom, od začiatku do konca išli naplno,” komentoval po zápase hlavný tréner ŠTK, Michal Kuruc. Prirodzene, celý tím podal výborný výkon, veď až šesť hráčov sa strelecky presadilo, no jeden z nich predsa len pútal o čosi väčšiu pozornosť. Lukas Leginus zaznamenal sedem gólov, takisto rekord v rámci histórie Slovnaft Cupu.

“Išli sme do zápasu s tým, že chceme dať rýchly gól, aby sme mohli hrať uvoľnene a nezažili typický pohárový zápas, keď sa súper z nižšej súťaže zubami-nechtami bráni a my musíme dobýjať bránu. Dali sme ho pomerne neskoro, ale potom to už išlo. Tešili sme sa z každého gólu, či ho dal niekto iný, alebo ja. Samozrejme, veľmi ma teší, že som dnes dal sedem gólov. Pamätám sa ešte z kategórie U11, teda v prípravkách, že som dal v jednom zápase šesť gólov, ale sedem a ešte v seniorskej kategórii, to poteší,” priznal po zápase šťastný strelec, ktorého sme sa spýtali, koho by si prial v ďalšom kole: “Uvidíme, koho nám vyžrebujú, v podstate je to jedno, na každého súpera sa budeme pripravovať rovnako.” Doplnil ho hlavný tréner Michal Kuruc. “Aby som pravdu povedal, ani neviem, kedy je žreb. Okamžite po zápase sme prepli hlavy na ligu a v mysliach máme len Bardejov.”

Hajrá Somorja!

MŠK Slavoj Spišská Belá – ŠTK Šamorín 0:12 (0:7)

Góly: 19. Jančo, 25.,27.,36.,48.,60.,65. a 76.Leginus, 29. Bogi, 41. Bahi, 44.Pančík, 79. Boateng

Žltá karta: Lapšanský

Rozhodoval: Miroslav Holas

ŠTK Šamorín: Trnovský – Dolinský, Stašík (61.Oikonomou), Bahi, Fujak – Baéz (46.Nagy), Bogi (61.Marić-Bjekić), Jančo – Pančík (61.Boateng), Leginus, Owusu

PARTNERI

http://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_bitumat.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_respect.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_onlinestavba.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_stavshop.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_winkler.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_cs.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_kappa.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_jorvik.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_denbraven.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_bala.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_clinica.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_ave.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_topnad1.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_xbionic.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_artimus.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_wanted.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_mestosamorin.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_pomlepneu.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_zhzo.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_deliace.gif


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.
facebook_page_plugin