42 7D215169

V 28.kole sme podľahli Slavoju Trebišov výsledkom 4:0.

Domáci bojujúci o potvrdenie druholigovej účasti pre ďalšiu sezónu vyťažili z minima maximum. V prvej polhodine duelu sa hral medzišestnástkový futbal, až kým sa po našej chybe v záložnej rade nedostal domáci Begala do samostatného úniku, po ktorom otvoril skóre. Len chvíľu na to sa po vnútrošestnástkovom biliarde s loptou k nej nakoniec dostal Matta a z desiatich metrov pohodlne zavesil do vinkla. Nedôraz v defenzíve sa prejavil aj v úvode druhého polčasu, keď sme na ľavej strane dovolili prízemný center do šestnástky a už na 3:0 zvýšil Rypák. Na našej strane sa do šancí dostal striedajúci Boateng, no jeho hlavičky v ťažkých pozíciách neskončili v sieti. V 87.minúte sa k peknej individuálnej akcii prepracoval debutujúci Bálint Csóka, jeho strelu však domáci brankár vytesnil na roh. Prakticky z protiútoku naši obrancovia nechali priestor Černákovi, ktorý z vyše dvadsiatich metrov peknou strelou stanovil skóre zápasu na 4:0. Už v piatok, 13.mája od 17:00 privítame v poslednom domácom zápase tejto sezóny FK Dubnica.

Michal Kuruc: “Prvú polhodinu to bolo pomerne vyrovnané, ale ani vtedy sme neboli smerom dopredu nebezpeční. Potom prišli behom dvoch minút dve fatálne individuálne chyby, ktoré nám okrem dvoch gólov vzali aj mentálnu silu pobiť sa ešte o výsledok. Smerom dopredu sme začali byť nebezpeční prakticky až po treťom góle, ale na nejaký nádych k obratu sme nemali, ani kvalitu, ani mentálne nastavenie hráčov.”

Slavoj Trebišov – ŠTK Šamorín 4:0 (2:0)

Góly: 30.Begala, 32. Matta, 51. Rypák, 88. Černák

Žlté karty: Šimko – Chomutov, Vrábel

Rozhodoval: Libiak – Sluk, Súkeníková

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Marić-Bjekić, Oikonomou, Malý, Bahi – Nagy, Chomutov (39. Szolgai), Bogi (72. Boateng) – Pančík (46. Čunta), Vrábel (72. Baéz), Leginus (72. Csóka)