IMG 0157

V poslednom zápase sezóny 2021/2022 sme na pôde MŠK Žilina B remizovali po výsledku 1:1.

Hoci tomu konečné skóre nenasvedčuje, od začiatku zápasu sme sledovali pomerne otvorený duel a najmä na našej strane sa valil útok za útokom. V prvom polčase sa do štyroch veľkých príležitostí dostal Ondrej Vrábel, ktorý s 10 gólmi chcel v tabuľke strelcov dostihnúť 11-gólového Petiho Nagya. Dvakrát nastrelil konštrukciu brány, dvakrát tesne minul, a tak 12.gól v sezóne pridal Péter Nagy, keď rozhodca nariadil pokutový kop po faule domáceho brankára.

V druhom polčase sa hra trochu vyrovnala, ale nebezpečnejší sme v úvode boli my, keď sme sa spoliehali najmä na výpady z kontier. V 52.minúte dostali šancu vyrovnať z pokutového kopu aj domáci, no ich pokus sa nezmestil medzi tri tyče. Následne sa k šanciam dostali Leginus, Appiah, Vrábel aj Marić-Bjekić, ktorý opäť nastrelil žrď, no domáci odolali. Keď sme neuspeli my, prihlásili sa o slovo žltozelení, ktorí v 81.minúte vyrovnali. Hoci sme v poslednom zápase napriek prevahe nevyhrali, teší výkon, ako aj fakt, že v zápase nastúpili až štyria vekom dorasteneckí hráči. Ďakujeme všetkým fanúšikom za podporu počas celej sezóny.

Hajrá Somorja!

Michal Kuruc: “V dnešnom zápase sme boli nebezpečnejší a myslím si, že mal byť víťazný, pretože sme trikrát nastrelili tyč a celkovo si vytvárali nebezpečnejšie šance, dobre sme hrali aj do defenzívy. V druhom polčase sme trochu zaspali, vďaka čomu si aj domáci začali vypracovávať príležitosti. Dali sme šancu aj mladším hráčom, ktorí zbierajú skúsenosti a v porovnaní so súperom sa nestratili. Úprimne som rád, že už sezóna skončila, pretože bola dlhá, ale myslím si, že sme dosiahli umiestnenie, na ktoré sme mali a s ktorým sme spokojní.”

MŠK Žilina B – ŠTK Šamorín 1:1 (0:1)

Góly: 81. Chyla – 26. Nagy (11m)

Žlté karty: Belaník, Aremeyaw - Nagy, Vera, Leginus, Baéz

Rozhodovali: Kolofík – Roszbeck, Bobko

ŠTK Šamorín: Trnovský – Vera, Marić-Bjekić, Bahi, Yarosh – Nagy, Baéz (74. Dobranskyi), Szolgai (89. Čunta) – Leginus (62.Ferleťák), Vrábel (89. Stašík), Appiah (62.Csóka)