Futbalisti mladších žiakov B výborne vstúpili do jarnej časti súťaže a hneď prvý zápas vyhrali.

MŠK Kráľová pri Senci U13 - PFA ŠTK Šamorín U12 1:2 (1:0)

V prvom vzájomnom stretnutí Šamorínčania nestačili na Kráľovú pri Senci a prehrali 1:4. Tentokrát však hráči ŠTK zaskočili súpera a brali z jeho pôdy všetky body. Naši mladíci však museli vývoj stretnutia otáčať. Domáci strelili úvodný gól už v 8. minúte. Hostia však cez prestávku nabralo sily a v 38. minúte už bolo vyrovnané po góle Šimona Orosa. O päť minút skóroval z pokutového kopu Adrián Tóth. Stav 1:2 vydržal do konca stretnutia.

Šamorínčania zaznamenali zatiaľ len tretie víťazstvo v bratislavskej lige mladších žiakov. V tabuľke však stúpajú a už obsadili 10. pozíciu. Najbližšie stretnutie čaká Šamorínčanov o týždeň v stredu o 16:30. Na ŠTK čaká štvrtý tím tabuľky, Malinovo.

Zostava ŠTK: Balheim -  Méhes, Oros, Fama, Bargár, Kopeliovič, Bobovnícky, Hude, Schwinghammer, Polakovič, Ferencziová, Novotník, Takáč, Nagy, Tóth, Szabados

Góly ŠTK: Oros, Tóth

Žlté karty ŠTK: Tóth

Jozef Labis, tréner ŠTK: "Dnešný zápas nám ukázal, že futbal sa hrá až do posledného hvizdu rozhodcu. Chalanov musím za výkon v druhom polčase pochváliť. Po inkasovanom góle chalani hlavy nezvesili dole, ale chceli tento zápas otočiť a vyhrať. Dnes vyhralo mužstvo, ktoré túžilo viac po víťazstve. Najbližšie nás doma čaká Malinovo. Verím, že nadviažeme na výkon z druhého polčasu a body z vonku potvrdíme aj na domácom ihrisku."