20150228 123820

Naši mladší žiaci U12 absolvovali medzinárodný turnaj v Bratislave (Memorial Cup Martina Grendara). ŠTK nakoniec skončil na štvrtej priečke.

,,Turnaj sme začali prehrou 1:2 s mužstvom FŠ Róbert Hanka. Boli sme herne lepší, ale menej efektívni v zakončení. Náš súper z troch šancí dal dva góly. V druhom stretnutí sme remizovali s neskorším víťazom turnaja maďarským tímom Mészöly Focisuli 0:0. V treťom zápase sa naše mužstvo dočkalo víťazstva. Zdolali sme LP Domino 1:0. Hrali sme výborne, ale nepremenili sme veľa šancí. Nakoniec sa rozhodlo až v poslednej minúte, keď parádne skóroval Matej Kurta. Do štvrtého zápasu sme nastúpili s elánom a s nádejou na dobrý výsledok. Proti Kispestu sme hrali na jednu bránku. Skórovali sme hneď na začiatku, keď strelcom bol skvele hrajúci Jonáš Lipovský. Potom sa potvrdilo známe ,,nedáš dostaneš" a po hrubej chybe brankára súper vyrovnal. Chlapcov to nepoložilo, hlavnú úlohu hralo naše bojovné srdiečko a víťazný gól sme dali šesť sekúnd pred koncom. Autorom gólu bol náš najlepší hráč na turnaji Štefan Varga. Výsledok 2:1 však nebol obrazom hry, mali sme vyhrať vyšším rozdielom. Posledný zápas proti partnerskej FA Bratislava bol plný energie a bojovnosti v ktorom prilieval do ohňa aj rozhodca svojimi kontroverznými verdiktami. Súper nás porazil bohužiaľ neférovým gólom. Po rozhodcovskej lopte (mala byť naša) si ju súper zobral a skóroval, keď jeho hráč sa ocitol sám pred našim gólmanom. Na turnaji sme nakoniec obsadili štvrté miesto. Umiestnenie trošku mrzí, no chlapcom ďakujem za vzorné reprezentovanie klubu, krásne futbalové momenty počas zápasov. Musím vyzdvihnúť neoblomné nasadenie až do posledných minút, v ktorých ukázali, že srdiečko majú na správnom mieste,“ uviedol Lukáš Luknár, tréner U12.

Výsledky:

ŠTK Šamorín – FŠ Róberta Hanka 1:2, Mészöly Focisuli 0:0, Domino 1:0, Kispest 2:1, FA Bratislava 1:2.