21151252_2050451395182721_6400267510733065141_n.jpg

Šamorínčania do 13 rokov uzavreli prvú polovicu sezóny víťazstvom 2:0 v Dúbravke.

FKP Dúbravka U13 - PFA ŠTK Šamorín U13 0:2 (0:1)

Šamorín predviedol v Dúbravke pekný kombinačný futbal s množstvom šancí na gól. Do siete naši hráči dostali loptu len dvakrát, čo na víťazstvo stačilo. Prvým strelcom bol v závere prvého polčasu Zoltán Bugár. V priebehu druhej polovice hry sa presadil Szilárd Csanó a upravil na 0:2. Družstvo U13 viedol v tomto stretnutí namiesto Jaromíra Urbana tréner U15 Tomáš Kállay, ktorý chalanov pochválil za dobrý výkon. 

ŠTK šiestym víťazstvom v sezóne vyrovnal zápasovú bilanciu. Okrem výhier má ešte jednu remízu a 6 porážok. V tabuľke patrí mladším žiakom 8. pozícia. Náš tím počas sezóny zdobila dobrá defenzíva. Horšie to bolo s premieňaním šancí v góly, z 13 zápasov strelili Šamorínčania len 15 gólov. 

Zostava ŠTK: Kovács - Orosz, Hudec, Novotník, Seregi, Hreščák, Szeif, Válent, Bugár, Csanó 

Góly ŠTK: Bugár, Csanó 

Tomáš Kállay, zastupujúci tréner U13: "Chalanov poznám, takže pre mňa nebolo ťažké rozdeliť predzápasové pokyny. Od úvodu sme boli futbalovejším mužstvom, aj keď nám stagnovali krídelní hráči, ktorí sa podľa môjho vkusu slabšie zapájali do hry. Snažili sme sa hrať kombinačný futbal a keď sa v polovici prvého polčasu zobudili kraje a začali servírovať jednu loptu z kraja za druhou, prišli aj naše skvelé šance. Po jednej z nich sme sa ujali vedenia. Do druhého polčasu sa chalani ešte lepšie zhostili úlohy hrať futbal a tak predviedli ešte zopár pekných futbalových akcií vedených po krajnej vertikále. Nebyť zbrklého a unáhleného zakončenia, výsledok mohol byť pozitívnejší. Chcem chalanov pochváliť za predvedený poctivý výkon od začiatku do konca, len tak ďalej chalani makajte ďalej!"

 

 

facebook_page_plugin