ht5.jpg
Pre kategóriu U10 sa uskutočnil ďalší zo zimných halových turnajov. Tentokrát zaznamenali chalani pekný úspech, keď sa prebojovali až do finále, kde stroskotali na Petržalke po veľmi tesnom priebehu. Modrý šamorínsky tím zbieral v skupine jednu výhru za druhou. Kalinkovo porazili 7:1, Topoľčany 2:1 a ViOn Zlaté Moravce 4:0. V semifinále prešli Šamorínčania cez ďalšieho náročného súpera zo Šale po výsledku 4:1. Jedinú prehru na turnaji si pripísali až vo finále, v ktorom nestačili na Petržalku 3:6. Celkovo tak skončili chalani druhí. Najlepším strelcom turnaja sa stal hráč ŠTK Patrik Patasi.
V skupinovej fáze sa nedarilo čiernemu šamorínskemu tímu. Prehrali vysokým rozdielom s Petržalkou, Šaľou a aj s Dúbravkou. V súboji o predposledné miesto na turnaji proti Kalinkovu rozhodovali až penalty, šťastnejší boli súperi ŠTK. Naši chalani teda skončili poslední. 
Zostava ŠTK modrí: Vallašek - Patasi, Šimlovič, Harvan, Gábor, Puha, Szeif
Zostava ŠTK čierni: Polin M., Polin S., Meteš, Sarkozi, Štefanka, Haberová, Kašťák, Ivanová, Kuna
Martin Gyurasz, tréner ŠTK: "Fantastický úspech pre ročník U10. Na turnaji sme prehrali len jeden zápas a to finále s Petržalkou, v ktorom sme vyhrávali 1:0 a 2:1. Teší ma najmä to, že vidím zlepšenú prácu s loptou - kľučky, narážačky, že už sa jednoducho nezbavujeme lopty odkopmi, ale snažíme sa niečo s loptou spraviť. Mužstvo čiernych sa tiež zlepšuje, ale chýba im na ploche väčšia zanietenosť a sústredenosť na herné situácie. Pochvala za zápas s Kalinkovom, kde strelili tri góly a smolne prehrali na penalty. Títo hráči doteraz prehrávali svoje zápasy. Na tomto turnaji zažili prvýkrát pocit veľkých víťazstiev, postup zo skupiny, postup do finále a výhru strieborných medajlí. Super chalani treba v tom pokračovať! Na záver hodnotenia gratulujem najlepšiemu strelcovi turnaja Patrikovi Patasimu."
 
ht1.jpg
 
ht4.jpg
facebook_page_plugin