Tím ŠTK do 9 rokov vybojoval ďalšie víťazstvo v prípravkárskej lige. Tentokrát si poradil so Sencom po výsledku 6:2.

FC ŠTK Šamorín U9 - MŠK Senec U9 6:2 (2:1)

Celé stretnutie sa odohrávalo prevažne pred seneckou bránkou. Šamorínčania si vypracovali obrovské množstvo gólových príležitostí, premeniť sa im podarilo šesť. V 7. minúte otvoril skóre kapitán Karol Havlík. V 15. minúte hostia vyrovnali, ale v závere polčasu strelil druhý šamorínsky gól opäť Havlík. Senčania v úvode druhej polovice hry vyrovnali skóre, bol to z ich strany ale posledný zásah do výsledku. Zvyšok druhého polčasu totiž strieľali góly už len domáci. Dvakrát sa presadil Erik Veis, po góle dali Balódi a Horváth. Brankár hostí dokonca zneškodnil jedenástku ŠTK. Senec odchádzal zo Šamorína s prehrou 2:6.

V dnešnej predohrávke 11. kola čaká na mladých prípravkárov Devínska Nová Ves. Začiatok zápasu je o 16:00. Bratislavský tím má zatiaľ na konte jednu remízu, ktorá ho posunula na 9. miesto v tabuľke. Naši chlapci sú zatiaľ stopercentní, v tabuľke zatiaľ na 3. priečke.

Zostava ŠTK: Knezovič, Blahuta, Havlík, Takáč, Veis, Balódi, Horváth, Mihál, Jamrich, Vadovič, Mucha

Góly ŠTK: Havlík 2, Veis 2, Horváth, Balódi

Martin Vadovič, tréner ŠTK: "V zápase chlapci dominovali a zaslúžene zvíťazili. V zápase si vypracovali vyše troch desiatok gólových príležitostí, avšak premenili sme len šesť. Preto výsledok musel byť aj pre súpera prijateľný, ten si vypracoval len päť gólových šancí. V obrannej fáze hry, ktorá nenastala často, naša obrana stála na pevných nohách, stred sa príkladne vracal pod loptu a snažil sa odobrať loptu súperovi. To isté platilo aj o útočníkoch. V útočnej fáze naša obrana dokázala vyviesť loptu alebo prihrávkou na stredových hráčov založiť útok, stred dokázal lopty preberať a vytvoriť gólové príležitosti, útok bez menších problémov dokázal v hre jedna na jedna dominovať, tak isto si vytvoril veľké množstvo góloviek. Pre súpera miernemu výsledku okrem toho, že sme niekoľkokrát trafili konštrukciu brány, prispel veľkou mierou aj dobre chytajúci brankár, ktorý dokonca chytil aj pokutový kop. Chlapci predviedli opäť to, čo sa učia v tréningu, príkladne bojovali o loptu, začo ich musím pochváliť a prajem im aby to vydržalo čo najdlhšie."