Mladí futbalisti ŠTK zvládli dramatický víkendový duel s Malackami a pripísali si ďalšie tri body.

FC ŠTK Šamorín U9 – FC Malacky U9 4:3 (2:2)

Do stretnutia proti Malackám vkročili Šamorínčania streleným gólom. Postaral sa oň Erik Veis. V priebehu prvého polčasu hostia dokázali otočiť skóre. ŠTK zásluhou Mihála predsa odchádzalo do kabín za nerozhodného stavu. Kapitán modrobielych Havlík po zmene strán dokonca zariadil priaznivý stav. Hostia však znova dokázali vyrovnať. Vypätý záver stretnutia ale výborne zvládli naši futbalisti, ktorí zásluhou Horvátha dali na 4:3 a vedenie už udržali.

Dnes je na programe ďalšie kolo prípravkárskej ligy. V kategórií U9 očakávame šláger kola medzi štvrtým ŠTK a druhou Futbalovou Akadémiou Lafranconi. ŠTK sa znova predstaví na domácom ihrisku, dnes o 16:00.

Zostava ŠTK: Knezovič, Blahuta, Havlík, Veis, Horváth, Mihál , Námesný, Mezzei, Vadovič, Stojanov

Góly ŠTK: Veis, Mihál, Havlík, Horváth

Martin Vadovič, tréner ŠTK: „Dramatický zápas chlapci zvládli. Chýbala nám presnosť pri prihrávkach, keď už prišla prihrávka, tak sme nepreberali lopty, v zakončení chýbal kľud. Súper bránil a hral na protiútoky, lopty odkopával. Som spokojný, že chalani hrali tak, ako sme si povedali, a neprispôsobovali sa hre súpera. Stále sa snažili hrať futbal aj za cenu chýb. Pokyny ako odkopni, vykopni alebo zakopni, by v našej kategórií nemali byť, bez ohľadu aký je výsledok. V prvom polčase sme hrali proti silnému vetru, dvakrát chlapci nastrelili konštrukciu bránky, dali sme si nešťastný vlastný, k tomu nie celkom dobré prevedenie herných činností. Suma sumárum, dráma so šťastným koncom pre našich chlapcov.“