unnamed_3.jpg

Na prípravku do 9 rokov čakal štart halovej miniligy.

Do turnaja sa zapojili dva šamorínske tímy, bratislavské družstvá Dúbravky, Nového Mesta, Petržalky a taktiež Dunajská Lužná s Malinovom. Prvý hrací deň odštartoval stretnutím dvoch šamorínskych družstiev. ŠTK odeté v modrom zvíťazilo vysoko 9:0. Šamorínske Áčko potom následne zvíťazilo nad Dunajskou Lužnou 5:1. V ďalších štyroch stretnutiach sa zrodili veľmi tesné výsledky. S Dúbravkou a Malinovom to boli prehry 1:2 a 2:3, nad Petržalkou zvíťazili naši mladíci vďaka jedinému gólu 1:0 a po prestrelke s Novým Mestom si odniesli výhru 5:4. ŠTK strelilo počas prvého hracieho dňa suverénne najviac gólov. 8 gólov má na konte Havlík a Veis. Mezzei sa postaral o štyri góly, dva strelil Vadovič a jeden Námesný. V tabuľke sú zatiaľ Šamorínčania na druhom mieste. 

Biely šamorínsky tím okrem úvodnej vysokej prehry zaznamenali ďalšie tri porážky. S Lužnou 1:6, Dúbravkou 0:3 a s Petržalkou 1:7. O oba šamorínske góly sa v týchto stretnutiach postaral Istvanovics. 

Zostava ŠTK modrí: Knezovič, Veis, Mihál, Námesný, Jamrich, Havlík, Mezzei, Vadovič

Zostava ŠTK bieli: Hudačin, Blahuta, Istvanovics, Arpáš, Soukup, Stojanov, Balódi

Martin Vadovič, tréner ŠTK: "V prvom halovom turnaji v tejto sezóne chlapci podali výborné výkony. S predvedenou hrou modrého družstva som veľmi spokojný, dokázali opäť kvalitnú útočnú hernú činnosť jednotlivca, a to obchádzanie súpera, ako aj tímovú hru pri vytváraní gólových príležitostí, k tomu sa pridal s výbornými zákrokmi brankár. Biele družstvo tvoria chlapci, ktorí ešte majú kratší futbalový vek ale ich nasadenie a záujem o zápasy ma veľmi potešil, dokázali potrápiť aj silnejšie družstvá a podarilo sa im aj dvakrát skórovať. Veľmi som bol spokojný a to pri oboch družstvách s nasadením a záujmom o turnaj, na svoj vek boli naozaj disciplinovaní, a to ja keď sme mali pauzu medzi zápasmi. Zároveň by som rád v našom družstve privítal novú trénerskú posilu Tomáša Kállaya ml., ktorému tak isto ďakujem za výraznú pomoc pri turnaji."

 

 

U9 výsledky tabuľka

facebook_page_plugin