Futbalisti U9 zvíťazili v nedeľňajšom ligovom zápase vysoko 9:3.

FC ŠTK Šamorín U9 - ŠK Nové Mesto Bratislava U9 9:3 (4:0)

Šamorínski chalani v zápase dominovali a podali komplexný výkon. Od úvodu stretnutia až do konca strieľali góly. O prvý sa postaral v 6. minúte Jamrich. Po ňom sa do streleckej listiny zapísal Horváth. Svoj prvý gól stretnutia strelil Veis a cestu za hetrikom odštartoval ešte v prvom dejstve Havlík. Po zmene strán sa z penaltového bodu nemýlil Mezzei. Presadil sa aj Námesný. Druhý gól strelil Veis a kapitán Havlík dvoma gólmi skompletizoval hetrik. Hostia strelili v závere zápasu tri góly, ktoré len korigovali výsledok.

V najbližšom dueli čaká prípravku ŠTK ťažší súper. Predstavia sa v sobotu o 9:00 na ihrisku druhej Vrakune. V prvom vzájomnom stretnutí prehrali naši chalani 3:10. S 31 bodmi je Šamorín v tabuľke na 5. priečke. Už len dva góly chýbajú šamorínskemu útoku k dosiahnutiu 100-gólovej hranice.

Zostava ŠTK: Knezovič - Veis, Horváth, Arpáš, Mihál, Námesný, Jamrich, Havlík, Mezzei, Vadovič

Góly ŠTK: Havlík 3, Veis 2, Horváth, Námesný, Jamrich, Mezzei

Martin Vadovič, tréner ŠTK: "Od začiatku zápasu bolo vidieť, že chlapci chcú hrať futbal. Zachytili úvod, k tomu pridali hneď dva rýchle góly a ďalej diktovali tempo hry. Opäť hrali väčšinu času v útočnej fáze, vytvorili si gólové príležitosti a tieto dnes aj dokázali premieňať. Veľmi som spokojný s tým, že chalani preniesli do zápasu to, čo sa učia na tréningu. V hre jedna na jedna dominovali a tak isto veľmi dobre kombinovali. Ešte viac ma potešila hra bez lopty, dobrým pohybom si vytvárali voľný priestor, čím sa zvýšila ponuka pre hráča s loptou a naša útočná hra sa tým zrýchlila. Záverečných desať minút nám vývoj zápasu dovolil vyskúšať chlapcov aj na iných pozíciach, ako na ktorých stabilne hrávajú. Ak som doteraz družstvo chválil, tak za dnešný výkon si odo mňa zaslúžia obrovské absolutórium."