V nepriaznivom utorkovom počasí sa odohralo stretnutie mladších dorastov Šamorínu a Piešťan.

FC ŠTK Šamorín U17 - PFK Piešťany U17 2:1 (1:1)

Proti tabuľkovému susedovi vydržal bezgólový stav až 30 minút. Po zaváhaní v obranných radoch sa hostia dostali do vedenia. To trvalo len 10 minút. Vyrovnávajúci gól strelil tesne pred odchodom do kabín Marko Rigo. V polčase poslal tréner Johancsik na ihrisko Róberta Sármanya, ktorý sa nakoniec postaral o víťazný gól. Strelil ho v 62. minúte. Šamorínčania nevyužili ešte niekoľko sľubných príležitostí. Dôležitejšie však bolo, že Vidovič v šamorínskej bránke už neinkasoval.

V ďalšom kole čaká mladších dorastencov cesta do Šurian. Šurany majú na konte zatiaľ dve víťazstvá a štyri prehry. V sobotu o 12:30 pôjdu naši do tohto súboja s lepšou bilanciou, keďže včerajšia výhra bola už štvrtá.

Zostava ŠTK: Vidovič - Majerčák, Hesko, Šubín, Kuchta, Kohút, Rohárik, T. Rigo (67. Grünfeld), Paštinský (80. Camelio), M. Rigo (77. Kromka), A. Botló (40. Sármány)

Góly ŠTK: M. Rigo, Sármány

Žlté karty ŠTK: Rohárik, Sármány, Hesko

Patrik Johancsik, tréner ŠTK: "Vedeli sme, že nás čaká veľmi ťažký súper, čo sa aj potvrdilo. Piešťany boli futbalové a takticky vyspelé, preto sa naše víťazstvo nerodilo ľahko. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, hralo sa väčšinou len medzi 16-tkami. Po našej taktickej chybe išiel súper do vedenia, no na konci polčasu nám vyšla brejková situácia, po ktorej Rigo vyrovnal. Druhý polčas sa obidve mužstvá snažili strhnúť vedenie na svoju stranu,čo sa nakoniec podarilo nám po peknom góle Sármanya, ktorý sa nám vrátil po zranení. Potom sme si ešte vypracovali dve čisté šance Grünfeldom, ktoré ostali nevyužité. Takže zaslúžená výhra so silným súperom."