Mladší dorastenci prehrali v 9. kole druhej ligy dorastencov SFZ s Petržalkou.

Hostí poslal do vedenia už v 7. minúte Lovás. Šamorínčania vyrovnali v 19. minúte, keď zrovnal stav Kiss. O minútu neskôr však Petržalka opäť viedla. Krátko po rozohratí skóroval Gabura. Do kabín však išli oba celky za nerozhodného stavu 2:2, keď sedem minút pred polčasovým hvizdom vyrovnal Zeman. Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia. Tretí krát poslal do vedenia Petržalku v 43. minúte Almáši. V záverečnej desať minútovke dal hosťujúcemu družstvu istotu víťazstva Homola a Daniel. Petržalka tak zvíťazila 2:5.

FC ŠTK 1914 Šamorín 2:5 FC Petržalka

Góly 19´Kiss, 33´Zeman – 7´Lovás, 20´Gabura, 43´Almáši, 75´Homola, 77´Daniel

ŽK: 13´Kiss – 47´Gabura

Zostava ŠTK: Németh – Lenický, Suchánek, Lépes, Udvardi(61´Škoda), Kiss, Urban(63´Didek), Šníder, Zeman, Njambi, Volek

Hlas trénera Jaromíra Urbana:

Do zápasu sme vstúpili výborne. Už v 2. minúte zahodil Njambi 100% šancu, kedy do prázdnej brány nedal gól z päťky. A opäť sa opakovalo to čo sa nám stáva pravidelne. A to, že miesto toho aby sme išli v zápasoch do vedenia tak inkasujeme ako prví. Petržalka išla do vedenia nádhernou strelou pod brvno. Moje mužstvo sa nezdalo a výsledkom bolo Kissove vyrovnanie po rohu. Súper následne išiel znovu do vedenia, kedy využil našu nekoncentrovanosť po vyrovnávajúci góle. Prvý polčas ukončil Zemanov gól, kedy dôrazne sledoval situáciu a dorazil Volekovu strelu. Druhý polčas sme nezačali dobre, kedy super veľmi skoro išiel opäť do vedenia po rohu. Celý druhý polčas sme sa snažili o vyrovnanie, ale dnes nám chýbalo troška šťastia a súper na konci z brejkov dvakrát skóroval. Výsledok je pre mojich hráčov krutý a nezobrazuje stav na ihrisku, ale aj taký býva futbal. Chlapci sa presvedčili, že môžu hrať vyrovnanú partiu aj s lídrami tabuľky, či už s Trnavou alebo Petržalkou. Ďakujem hráčom za predvedený výkon.