Vasi

FC Slovan Hlohovec U19 - FC ŠTK Šamorín U19 0:3 (0:2)

Šamorínsky starší dorast včera urobil ďalší dôležitý krok v III. lige Západ.

Vyhral na ihrisku Hlohovca rozdielom triedy, 3:0. Napriek tomu, že Šamorínu chýbali viaceré opory, šancu dostali ďalší a zápas zvládli. Chýbali stopér Bolyo a taktiež Romulo, ktorý sa za posledný týždeň stal hitom internetu vďaka jeho grandióznemu prieniku cez hráča Partizánskych v minulom kole. V rozmedzí 32. a 38. minúty sa strelecky presadil Hernandes a najlepší šamorínsky kanonier Bujka. V druhom polčase Hlohovec hrýzol, svoj tím však podržal brankár Bubák. V poslednej minúte uzavrel skóre Vasi. Ten sa do listiny strelcov zapísal už v piatom zápase za sebou. V aktuálnom kole hrali Šamorínčania proti predposlednému tímu ligy, o týždeň v sobotu ich čaká posledný tím tabuľky. Na domácom ihrisku sa predstavia proti FK Nitra o 10:00. Nitrania dokázali uhrať zatiaľ len jeden jediný bod za včerajšiu remízu s tímom Slovan Brvnište.

Marián Janšák, tréner ŠTK: "Na zápas v Hlohovci sme prišli bez dvoch dôležitých hráčov, keď stopér Bolyo chýbal pre školské reprezentačné povinnosti a pre zranenie nehral Romulo. Dostali však príležitosť ďalší. Súper na nás vybehol v kvalitnom tempe a my sme s tým mali prvých 20 minút problém. Musíme si však na to zvyknúť a lepšie to zvládnuť, pretože sme na čele tabuľky a každý súper sa na nás bude chcieť vytiahnuť. Po 20 minútach sme vývoj hry postupne otočili a strelili v prvom polčase dva góly. Začiatok druhého polčasu mal podobný priebeh, keď súper vyvinul všetko úsilie na kontaktný gól. Mohol ho aj streliť, ale tím podržal brankár Bubák dôležitým zákrokom a my sme v poslednej minúte upravili na 3:0."

Zostava ŠTK: Bubák- M. Csutora (60. Nachtnebel), Sucháň (K), Vasi, Nyársik, Kálmán (85. Rusnák), Hernandes, Nagy, Mészáros, Bujka (75. Šimek), Urban (46. Remža)

Góly ŠTK: Hernandes, Bujka, Vasi

Žltá karta ŠTK: Bujka