Šamorínsky starší dorast zvládol aj ďalší zápas v III. lige a zvíťazili 4:1.

FC ŠTK Šamorín U19 - ŠK Blava Jaslovské Bohunice U19 4:1 (3:1)

Šamorínčania išli do tohto stretnutia v pozícií favoritov. Potvrdili to až v 22. minúte, keď sa presadil Gabriel Dos Santos. O minútu neskôr však hostia dokázali vyrovnať. V poslednej desaťminútovke prvého polčasu sa dvakrát presadil Gustavo Schutz. Najlepší strelec ŠTK zariadil dvojgólové vedenie. To vydržalo do úvodu druhého dejstva. Do zoznamu strelcov sa pridala ďalšia brazílska dorastenecká posila, Bernardo Martins. Stav 4:1 už vydržal do konca stretnutia.

Nasledujúci víkend sa odohrá ďalšie kolo dorasteneckej ligy. Šamorínčania vycestujú do Galanty. V nedeľu o 10:00 si zahrajú proti desiatemu tímu tabuľky. Galanta naposledy prehrala v Novej Dubnici vysoko 0:5. Šamorínske ŠTK si drží štvorbodový náskok na prvom mieste v tabuľky.

Zostava ŠTK: Bubák - Wisney, Rusnák, Burian (46. Kozmér) , Bögi, Krázel (46. Simandl), Sabo (72. Gajvola), Bernardo (59. Cserepkai), Gabriel (64. Sipos), Schutz, Dráfi

Góly ŠTK: Schutz 2, Bernardo, Gabriel