pvýsledky_víkendových_zápasov_mládeže.jpg

Uplynulý víkend bol posledným hracím v druhej lige dorastencov v ročníku 2021/2022.

Po dvoch predčasne ukončených sezónach to bol z pohľadu staršieho dorastu prvý kompletný ročník v druhej lige. Devätnástka ŠTK po skvelej jarnej časti, v ktorej sa stala najlepším tímom obsadila zatiaľ historicky najlepšie umiestnenie. Po kompletne odohratých 30. súťažných kôl sa šamorínčania umiestnili na 5. mieste tabuľky so ziskom 48 bodov a skóre 71:59. O čerstvo ukončenej sezóne sme sa porozprávali s hlavným trénerom Pavlom Gregorom.

IMG_8717.JPG

Ako hodnotíš sezónu ?

Sezónu hodnotím pozitívne, pretože sme vytvorili skvelú partiu a dokázali sme si užívať tréningy a zápasy, dosahovať popri tom zaujímavú výkonnosť, výsledky a rozvíjať hráčov. Ďakujem vedeniu, realizačnému tímu, rodičom a hlavne hráčom za skvelú sezónu!

Vráťme sa ale na začiatok. K tímu si prišiel cez zimnú prestávku, kedy sa tím pohyboval v zóne zostupu aj kvôli plánovanej reorganizácii súťaží. Hlavným cieľom bola záchrana?

Prišiel som, keď sa tým pohyboval na 13. mieste, ktoré znamenalo zostup, preto sme sa samozrejme všetci v klube pozerali na záchranu. Naozaj všetci v klube sme robili všetko preto, aby sme tento cieľ splnili. No ja som aj tréner, ktorý sa nato pozerá hlbšie. Chcem, aby sa hráči zlepšovali a chcem aby sme mali jasný rukopis hry.

IMG_8718.JPG 

Mali ste aj iné ciele ? S čím ste išli do jarnej časti? Aké kroky ste museli cez prípravu podniknúť ?

Jasné mali. Keď som prišiel k hráčom prvé čo som im povedal je, že ak urobíme čo máme, budeme najlepší v súťaži, že môžeme poraziť kohokoľvek. Chcel som, aby sa hráči stotožnili s novým štýlom hry, chcel som taktiež, aby videli, že sa môžu zlepšovať a že môžu prekonávať rôzne prekážky. Takže okrem záchrany sme mali jednoznačne cieľ hrať našim štýlom hry, byť fyzicky lepšie pripravení ako konkurencia, byť sebavedomí a užívať si tým pádom samotnú hru. Ďalším dôležitým cieľom bolo a bude znižovať rozdiel medzi našimi hráčmi a hráčmi áčka. Je jasné, že nedokážeme zmazať tento rozdiel pri všetkých hráčoch, ale ak budeme pravidelne posúvať hráčov aj z našej mládeže do prvého tímu, budeme všetci veľmi radi. Preto sme veľmi radi, že do prípravy sa zapojili dvaja hráči z ŠTK Šamorín U19. A v ďalšej sezóne urobíme všetko preto, aby sme pomohli ďalším hráčom. No chcem podotknúť, že to nie je len o tých dvoch hráčoch, pretože prekonávať prekážky a siahnuť si na dno svojich síl, zacítiť úspech, užívať si šport je dobrý odrazový mostík pre všetkých hráčov či už v živote, budúcom povolaní alebo v biznise.

Ako Vám pomohlo zimné sústredenie ? Najviac si asi spoznal hráčov práve tam.

Vrátil by som sa ešte k predošlej otázke. Preto, aby sme boli úspešní a naplnili ciele sme sa vďaka vedeniu snažili spraviť maximum. Mali sme naozaj skvelé podmienky, hráči mali GPS systém, využívali sme VEO kameru, v zimnom období sme trénovali v MOL akadémii, získali sme nového trénera do realizačného tímu, ktorí mal zároveň na starosti aj kondičnú prípravu, doplnili sme vhodne káder, zaobstarali pitný režim, zlepšili materiálne zabezpečenie, absolvovali sme sústredenie a ďalšie detaily, ktoré nám výrazne pomohli. Spomenuté sústredenie bolo taktiež dôležitou súčasťou za tým, aby sme boli úspešní. Pretože sme tam mohli absolvovať viac tréningových jednotiek, spoznať sa medzi sebou a pracovať výrazne na našom hernom modely.

V jarnej časti ste dominovali stali sa najlepším tímom. Čo to odzrkadľuje ?

Mám rád fakty. Boli sme najlepší v tom, že sme získali najviac bodov na jar a strelili sme najviac gólov na jar, kde sme mali priemer 2,8 gólu na zápas. Posunuli sme sa o najviac priečok v tabuľke z 13. miesta na 5. miesto. Snažili sme sa hrať sebavedomo, užívať si hru, hrať riskantne, hrať tak, aby to bavilo nás všetkých, čo sme chodili na zápasy. Veľa strelených gólov bude vždy veľmi atraktívne pre fanúšika. Verím, že to koreluje s tým, čo som sľúbil hráčom a vedeniu na začiatku, keď som prišiel do klubu.

U19tab.jpg

Ide doteraz o najvyššie tabuľkové aj ligové postavenie šamorínskeho staršieho dorastu. Aké sú pocity ?

Samozrejme nás to všetkých teší. Chalani nastavili latku vysoko. Ale všetci, čo robíme futbal, chceme prekonávať hranice, chceme zažívať nové a ďalšie emócie. Bolo by skvelé, keby sme zase všetci urobili maximum, aby sme to vylepšili v novej sezóne.

Čo stálo za skvelou formou tímu?

Je toho viac. Každá súčiastka, každý detail bol veľmi dôležitý. Dôležité je, že hráči uverili, že môžu naozaj vyhrávať, že môžu prehrávať súpera od našej bránky až k súperovej bránke, že brankár musí hrať vysoko a prekonávať prvú pressingovú líniu, nastavenie hráčov až po kvalitný tréningový proces a podobne.

Väčšinou to tak býva, že ak je v družstve tímový duch vyskočia aj individuality. V jarnej časti Vás ťahali góly stredného obrancu Dmytra Dobranskyi-ho (9) a Marcela Plavníka (21). Obaja sa zapojili do letnej prípravy A-timu. Ako to vnímaš ?

Teší ma veľmi, že sú v letnej príprave a ako sa im darilo. Fakt veľmi. No nie je to len o týchto chalanoch. Vyskočili aj ďalší hráči, ktorí môžu mať potenciál do ďalšej sezóny. Snažili sme sa s trénermi, čo najviac rotovať zostavu, pretože veríme, že každý hráč je dôležitý a môže byť kľúčovou postavou v určitom momente. Myslím, že chalanom som to neraz opakoval. Chcel by som na záver ešte raz poďakovať vedeniu klubu, rodičom, kolegom a hráčom za sezónu. Tešíme sa na ďalšiu a budeme sa snažiť čo najviac.

PARTNERI

http://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_bitumat.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_respect.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_onlinestavba.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_stavshop.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_winkler.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_cs.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_kappa.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_jorvik.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_denbraven.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_bala.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_clinica.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_ave.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_topnad1.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_xbionic.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_artimus.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_wanted.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_mestosamorin.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_pomlepneu.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_zhzo.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_deliace.gif


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.