Starší žiaci B nezvládli stretnutie v Kráľovej pri Senci a prehrali 2:5. U14 je tak naďalej bez víťazstva.

MŠK Kráľová pri Senci U15 - PFA ŠTK Šamorín U14 5:2 (2:1)

Do 18. minúty zostával stav bezgólový. V rozmedzí piatich minút však prišli dva góly domácich. Šamorínčania dokázali odpovedať kontaktným gólom v závere polčasu zásluhou Fabiána Stojku. Do druhého polčasu však lepšie vstúpili domáci žiaci, ktorí v 36. minúte zvýšili na 3:1 a o 10 minút už na 4:1. Posledný šamorínsky zásah do skóre prišiel v 50. minúte, presadil sa útočník Radič. V závere ešte domáci strelili jeden gól.

Béčko starších žiakov má stále na konte len bod získaný za remízu v Dúbravke. Našich futbalistov čaká najbližšie dohrávka proti Ivánke pri Dunaji. Predstavia sa v stredu o 18:00 v Šamoríne. 5 strelených gólov v posledných dvoch zápasoch naznačuje, že pri zlepšenej obrannej hre môžu proti siedmej Ivánke naši futbalisti zabodovať.

Zostava ŠTK: Jankovics - Stojka, Kempský, Sípos (43. Janoško), Radič, Hudecz, Tóth, Lépes (36. Frano), Bartal, Chmelo (43. Both), Orosz

Góly ŠTK: Stojka, Radič

Martin Gyurasz, tréner ŠTK: "V hre sme mali väčšiu prevahu. Snažili sme sa kombinovať a vytvárať si šance kombinačnou hrou. Zlyhávali sme buď finálnou prihrávkou, alebo slabým zakončením. Súper nám dal góly fyzicky vyspelejším útočníkom po nakopnutí a prešprintovaní našich mladých zadákov. Herne sa zlepšujeme, ale stále musíme viac a viac trénovať."