Béčko starších žiakov neuspelo na ihrisku Šoporne a domov odchádzalo s prehrou 1:4.

3. KOLO III. LIGY SŽ ZSFZ

ŠK Šoporňa U15 - FC ŠTK Šamorín U14 4:1 (3:0)

Šamorínčania mali počas celého zápasu výškovú nevýhodu, ktorá sa prejavila aj pri góloch domácich. Už v priebehu prvých 30 minút si vytvorili náskok 3:0. Po polčasovej prestávke domáci ešte navýšili skóre. ŠTK sa v tomto zápase prezentovalo lepšou aktivitiou s loptou. Naši hráči si dokázali vytvoriť niekoľko sľubných príležitostí, prvý gól však dosiahli až v záverečnej 5-minútovke.

V ďalšom kole na Šamorínčanov čaká súper z Hurbanova. Hurbanovo zatiaľ odohralo len jedno stretnutie, Šahy ich porazili vysoko 14:0. Zápas sa uskutoční v nedeľu o 10:00 v Šamoríne. ŠTK má po troch kolách na konte jednu výhru a dve porážky s celkovým skóre 6:9.

Zostava ŠTK: Gyurkovics - Novotník, Orosz, Jenčuš, Muskolay, Válent, Szeif, Petráš, Kovács, Bodó, Hritz

Gól ŠTK: Kovács

Tomáš Kállay, tréner ŠTK: "Na zápas proti Šoporni sme pricestovali s dvoma chalanmi z U12. Od začiatku zápasu bol cítiť na chlapcoch rešpekt pred súperom, ktorý disponoval končiacim ročníkom od brankára až po útočníka, takzvaným ročníkom 2004, takže sme nastúpili s chalanmi o rok, dva až tri mladšími. Trocha nám trvalo prekonať bojácnosť proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi, ktorý nám góly strieľal práve svojou prednosťou a to výškovou a telesnou prevahou. Po futbalovej stránke sme boli lepším tímom, keďže sme dokázali kombinačnou hrou vyšachovať súpera. Tým sme sa dostali do 5 samostatných nájazdov zoči voči brankárovi. Bohužial sa nám nepodarilo premeniť ani jeden nájazd a tak aspoň päť minút pred koncom sme skorigovali výsledok jedným nádherným gólom vedeným po krajnej vertikále a následnom centri a perfektným nábehom a zakončením. Paradoxom je, že za stavu 4:1 a 5 minút do konca sa súper začal sústreďovať na bránenie výsledku. Zápas sme prehrali. Do budúcna musíme odbúrať počiatočný strach zo starších ročníkov. Som presvedčený, že výsledky po poctivo absolvovaných tréningoch sa dostavia."

Nasledujúci zápas: 26. 8. 2018 10:00 FC ŠTK Šamorín - MŠK Hurbanovo