partneri mládeže

Starší žiaci majú za sebou prvý týždeň letnej prípravy.

Tréner Tomáš Kállay privítal na úvodnom tréningu pätnásť hráčov. Počas štyroch týždňov odohrajú 4 prípravné zápasy. Prvý z nich už majú za sebou. V sobotu nastúpili proti svojmu konkurentovi ŠKF Sereď. V zápase šamorínčania ťahali za kratší koniec, keď prehrali 5:3. Hlavný tréner tento duel aj krátko zhodnotil:

„Odohrali sme prvý prípravný zápas, ktorý splnil očakávania ohľadom získavania skúsenosti v staršej kategórii. Do polčasu sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Záver polčasu nám ušiel. Druhý polčas sme dali dokonca možnosť hráčom z U12-13, ktorí sa tak isto nestratili. Zápas nám ukázal, kde máme slabiny na ktorých budeme musieť popracovať, aby sme sa pomaly posúvali vpred“.

Prípravné zápasy:

17.07. ŠKF Sereď 5:3 ŠTK

20.07. Horné Saliby-ŠTK

24.07. Senec-ŠTK

31.07. Pezinok-ŠTK

Druhá liga žiakov začína pre ŠTK už prvý augustový víkend (08.08.). Šamorínčania v prvom kole budú hostiť na domácom ihrisku v Pomlé tím Čermáňsky FK Nitra. Zápas začína o 10:00.