Naši predkovia sa zamilovali do pružnej, okrúhlej lopty a naháňali to guľaté čudo na trávnatej ploche nazývanej „Teliatkina lúka/Borjúgyep“ so zanietením a športovým zápalom, ktorý vyústil do prvej snahy o založenie oficiálneho klubu. TJ ŠTK ŠAMORÍN vznikol 1.6.1914 v čele so šamorínskym futbalovým predsedom Pschierer Józsefom; vo vedení okrem neho zaujali miesto i Halmi Béla, Bargár Richárd, Huszágh János a Balheim Károly.

 

Prvá svetová vojna a hospodárska kríza v roku 1929 však vôbec neprispeli k priaznivému vývoju futbalu; organizovanú súťaž hrali šamorínčania v okresnej III.triede až do ročníka 1929/30, v ktorom sa stali jej víťazom. O rok neskôr vtedajší futbaloví nadšenci vybudovali prvý šamorínsky futbalový štadión. Jeho slávnostné otvorenie v júni 1931 vyvrcholilo prvým oficiálnym zápasom ŠTK ŠAMORÍN proti viedenskému FSV, keď pred zrakmi 1500 divákov Šamorín vyhral 2:0.

 

Po roku 1945 naše futbalové mužstvo pod názvom Slavoj Šamorín hrávalo zväčša v nižších krajských súťažiach. Našim najväčším úspechom bolo účinkovanie v I. triede majstrovstva Západoslovenského kraja v rokoch 1964-1966. Vtedy bol postavený aj náš terajší stánok, nový štadión v susedstve starého ihriska v Pomlé. Kostru mužstva tvorili bývalí úspešní dorastenci, ktorí v roku 1959 vyhrali krajskú súťaž, avšak v kvalifikačných zápasoch v Trenčíne sa im nepodarilo prebojovať do slovenskej dorasteneckej ligy.

 

O histórii futbalu v meste Šamorín počas uplynulého storočia sa dá povedať jedna podstatná vec – tvorili a tvoria ho šamorínčania, ktorí žijú pre svoje mesto, veria v silu kolektívu, a zdieľajú nadšenie pre zlepšovanie kvality života detí a mládeže.

 

  

PARTNERI

http://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_bitumat.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_respect.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_onlinestavba.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_stavshop.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_winkler.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_cs.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_kappa.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_jorvik.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_denbraven.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_impa.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_cmg.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_bala.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_clinica.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_ave.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_topnad1.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_xbionic.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_czslovakia.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_wanted.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_mestosamorin.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_pomlepneu.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_zhzo.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_deliace.gif>


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.
facebook_page_plugin