Futbalisti staršieho dorastu si odviezli z Nitry tri body po vysokej výhre 0:5.

Čermáňsky FK Nitra U19 - FC ŠTK Šamorín U19 0:5 (0:0)

Šamorínsky starší dorast opäť potvrdil skvelú jarnú formu. Napriek tomu, že hral s posledným mužstvom tabuľky, góly prišli až v druhom polčase. Až päť strelcov sa postaralo o víťazstvo ŠTK. Prvý gól prišiel až v 74. minúte z kopačky Gergelya Kálmána. Úvodný gól, napriek tomu že prišiel neskoro, znamenal pre Šamorínčanov upokojenie. Už o tri minúty zvýšil vedenie István Kálmán, ku ktorému sa o minútu pridal Levente Pothe a bolo 0:3. V poslednej päťminútovke sa ešte presadil Willian a striedajúci Urban.

Jednoznačnú výhru si v 22. kole na konto pripísal aj tím Bánoviec, ktorý je už jednou nohou na výslednej prvej pozícií v tabuľke. 4 kolá pred koncom súťaže má stále pred Šamorínom 6 bodový náskok. Zaujímavý je pohľad na skóre družstiev, zatiaľ čo naši chalani majú na konte až 97 gólov, Bánovce len 66. V sobotu o 10:00 sa v Šamoríne predstaví Šaľa. Tá je v tabuľke na piatom mieste. Miernym favoritom síce sú domáci Šamorínčania, posledný zápas so Šaľou však prehrali hokejovým výsledkom 4:7 najmä po nevydarenom prvom polčase.

Zostava ŠTK: Bubák - M. Csutora (75. Urban), Bolyo, Pothe, Rusnák, Mészáros, Remža (46. Vasi), I. Kálmán (83. Nyársik), Willian, Bujka (80. Kozmér), G. Kálmán

Góly ŠTK: Pothe, I. Kálmán, Willian, G. Kálmán, Urban