Futbalisti staršieho dorastu vstúpili do jarnej časti III. ligy úspešne.

FK Slovan Duslo Šaľa U19 - FC ŠTK Šamorín U19 2:4 (2:2)

V nedeľu zvíťazili dorastenci ŠTK na pôde Šale v pomere 4:2. Vstup do stretnutia však nemali Šamorínčania vôbec ideálny. Už v 12. minúte prehrávali a v 22. minúte bol už rozdiel dvojgólový, keď domáci premenili pokutový kop. Potom však strieľanie gólov patrilo len Šamorínu. O prvý jarný gól sa postaral Martin Simandl. Do polčasu ešte stihol vyrovnať Kevin Dráfi. V druhom dejstve úradovali najmä Brazílčania v drese ŠTK. Víťazný gól mal na starosti Silveira a na 4:2 dávala nová šamorínska posila Matheus Santos. ŠTK zvládlo rolu favorita proti siedmemu tímu tabuľky, podobne ako tomu bolo v prvom sezónnom kole, ktoré naši reprezentanti zvládli  v pomere 5:1.

ŠTK vyhovelo požiadavkám zo Šale a stretnutie mladších dorastencov, ktoré sa malo hrať po zápase starších dorastov, bolo odložené. Predpokladaný termín zápasu U17 proti Šali je 1. mája o 10:00. U19-tka si bude musieť na prvý domáci jarný zápas ešte počkať. V sobotu o 10:00 ich totiž čaká duel v Horných Salibách. V tabuľke je šamorínsky súper až na 13. pozícií a v prvom vzájomnom zápase ich Šamorínčania porazili 2:1. ŠTK naďalej vedie ligu s trojbodovým náskokom pred druhými Piešťanmi, ktoré zvládli súboj v Novom Meste 7:0.

Zostava ŠTK: Bubák - Paulík, Sipos (78. Tóth), Dráfi (56. Sabo), M. Santos, Martins, Simandl (73. Burian), Vilim, Novanský, Dos Santos (85. Bogi), Živický

Góly ŠTK: Dráfi, M. Santos, Simandl, Dos Santos

Žlté karty ŠTK: Dos Santos, Burian

Patrik Lipnický, tréner ŠTK: "Zápas sa pre nás zo začiatku nevyvíjal úplne ideálne. Napriek územnej prevahe a úvodných šanciach na našej strane sme netaktickým riešením situácií pustili súpera do dvojgólového vedenia. Nijako nás to však nerozhodilo, práve naopak, zvýšenou aktivitou a presnosťou vo finálnej fáze sme dokázali ešte pred prestávkou vyrovnať. Druhý polčas bol už plne v našej réžií, zlepšeným prechodom do defenzívy sme súpera už do ničoho nepustili a dvoma peknými gólmi rozhodli o našom víťazstve. To mohlo byť aj výraznejšie, ale absentovala nám lepšia efektivita vo finálnej fáze a samotnom zakončení. Hráči si zaslúžia pochvalu za správnu reakciu na nepriaznivý vývoj, keď ukázali vieru vo vlastné schopnosti a veľkú túžbu po víťazstve. Zároveň sa však v našej hre objavili určité nedostatky, na ktorých musíme systematicky pracovať."