img 0948

Naši starší dorastenci mali polo úspešný týždeň, keď najprv v dohrávke prvého kola III. dorasteneckej ligy porazili Nové Mesto nad Váhom 2:0, no potom následne v nedeľu v 4.kole ligy podľahli súperovi z Považskej Bystrice 0:4.

,,V dohrávke prvého kola sme sa prezentovali dvoma odlišnými polčasmi. V prvom polčase sme dobrou defenzívnou hrou donútili súpera k nakopávaným loptám, z ktorých veľkú väčšinu sme získavali. Následne sa nám darilo slušnou kombinačnou hrou dostávať do hry a sľubných príležitostí. V druhom polčase sme znervózneli, nedokázali sme dlhšie udržať loptu na našich kopačkách, súper sa začal presadzovať v ich stredovej formácii a takto sme sa dostali pod tlak. Súper hrozil hlavne zo štandardných situácii. Myslím si, že víťazstvo je zaslúžené, no treba sa sústrediť na to, aby sme sa dokázali presadiť vlastnou hrou čo najväčšiu časť zápasu. Chalanom gratulujem k víťazstvu a predvedenej hre v prvom polčase", zhodnotil zápas Marián Nincz, tréner U19.

ŠTK Šamorín U19 - Nové Mesto nad Váhom U19 2:0 (1:0)

Góly: J.Nagy (PK), B.Petrík

Druhý zápas sa hral v nedeľu doobeda proti Považskej Bystrici.

,,Do tohto zápasu sme vstúpili veľmi zle, boli sme málo aktívni a nedarila sa nám kombinácia. V 14.min sme si dali vlastný gól, po ktorom sme sa psychicky zložili. Na ihrisku sa nenašiel jediný hráč, ktorý by dokázal mužstvo povzbudiť a potiahnuť. Od inkasovania vlastného gólu bola hra v réžii súpera a celkom zaslúžene vyhral tento zápas rozdielom triedy. Bez aktivity, zápalu pre hru a nasadenia zápasy vyhrávať nemôžeme", povedal na konto svojich zverencov tréner Marián Nincz, tréner ŠTK.

ŠTK Šamorín U19 - Považská Bystrica U19 0:4 (0:2)