10443427 10152497262963235 6624161399910661918 n

Starší dorastenci sa predstavili v dvoch dueloch, ktoré sa odohrali v rozmedzí troch dní a to aj napriek viacerým zraneniam v tíme.

Piatok 12.2.2016 prípravný zápas:
,,Zápas sa odohral na netypickom menšom ihrisku, kde bolo menej priestoru aj času na herné situácie. Súper vyčkával na naše chyby a potrestal v prvom polčase takmer každú, my sme sa presadili iba po peknej individuálnej akcii Nachtnebela. V zápase sme mali herný výpadok asi 40 minút, kde sme ani psychicky ani herne nestíhali so súperom a výsledkom bol už stav 1:6. Na konci zápasu sme trošku ožili a dvomi gólmi Petríka znížili konečné skóre. Zápas nám odkryl nedostatky najmä v pohybe bez lopty, v defenzívnej činnosti celého družstva a po psychickej stránke sme sa "zložili" po góloch súpera a nenašiel sa na ihrisku líder, ktorý by dokázal tím nabudiť a pozdvihnúť morálku na väčší vzdor proti nepriaznivému vývoju", povedal po zápase s Petržalkou, tréner Marián Janšák.

Petržalka U19 - ŠTK U19  6:3 (3:1)
Góly ŠTK: Nachtnebel, Petrík 2 (1x z 11m)
Zostava: Rovder (46.Cocher) - Petrík, Nyársik, Csutora, Gajdacs - Mik.Nagy, Joz.Nagy, Kálmán - Mészáros, Ramirez (15.min Szabó), Nachtnebel

Nedeľa 14.2.2016 zápas zimného turnaja:
,,Po dni voľna sme takmer v identickej zostave odohrali ďalší zápas proti kvalitnému súperovi. Prvý polčas vyznel výsledkovo jednoznačne, súper však dokázal využiť opäť veľkú časť našich zaváhaní v defenzíve a naopak, my sme naše tri gólové príležitosti nevyužili. Opäť sme zistili, že v zápase s kvalitatívne lepším alebo podobným súperom môžeme uspieť iba po kvalitnom defenzívnom výkone, ktorý sa však prvý polčas nekonal. Pozitívom však je, že kondične vyzeráme celkom dobre a konce zápasov dokážeme sa súperom vyrovnať a možno ich aj mierne prevýšiť. Tieto dva zápasy nám veľa ukázali, kde sa ešte do súťaže musíme zlepšiť," zhodnotil duel Marián Janšák, tréner ŠTK.

Žolík Malacky (2.dorast.liga) - ŠTK U19 5:1 (4:0)
Gól: Mészáros
Zostava: Rovder - Szászi, Nyársik, Csutora, Gajdacs - Mik.Nagy, Joz.Nagy, Juhos - Mészáros, Nachtnebel, Petrík (70.Cocher)