IMG 19851

Starší žiaci kategórie U15 si víťazstvom 3:1 v Malackách zabezpečili dve kolá pred koncom súťaže víťazstvo v druhej lige starších žiakov organizácie BFZ.

Zverenci Lukáša Kaplana a Jaromíra Urbana sa ujali vedenia už v 8. minúte gólom Ollé-ho. V 23. minúte si postavil loptu na biely bod Botló, ale domáceho brankára Gulbiša neprekonal. Družstva tak išli do kabín za stavu 0:1 pre ŠTK. Po zmene strán si Botló po nepremenenej penalte napravil chuť a v 45. minúte zvýšil vedenie ŠTK o dva góly. Desať minút pred záverečným hvizdom Oros strelil tretí gól ŠTK a už bolo všetkým jasné že dnes sa bude oslavovať. V 64. minúte ešte kozmeticky upravil stav zápasu na 1:3 Vačucha. Pätnástka má po výhre v Malackách dve kolá pred koncom súťaže 7 bodový náskok pred druhým Sencom.  V 25.kole bude pätnástka pauzovať, keďže v tomto kole mala nastúpiť proti Dunajskej Lužnej, ktorá zo súťaže ale odstúpila. V poslednom 26. kole sa predstavia starší žiaci u tretieho tímu tabuľky FK Rača.

ŠK Žolík Malacky 1:3 FC ŠTK 1914 Šamorín

Góly:64´Vačucha-8´Ollé, 45´Botló, 60´Oros

Zostava ŠTK: Gyurkovics(68´Szabados)-Botló(68´Almásy), Oros(64´Annus), Kiss, Lépes, Šníder, Hudec, Seregi, Ollé(53´Varga), Makky(41´Kucsera), Čulaga