20748162 10155023629953235 4859367274204373580 o

ŠTK Šamorín cestuje na pôdu MFK Skalica, kde sa v sobotu o 17:00 predstaví v rámci 4. kola druhej ligy.

Líder súťaže a jediný súper, proti ktorému v minulej sezóne ŠTK Šamorín nebodoval. Náš tíme v sobotu cestuje do Skalice s cieľom napraviť pokazený dojem po dvoch prehrách proti Komárnu a Novému Mestu nad Váhom.

„Nie je to ľahká úloha,“ priznáva Mika Lonnstrom, hlavný tréner ŠTK pred samotným zápasom. Skalici sa podarilo udržať svojich kľúčových hráčov z minulej sezóny a opäť útočí na postup do Fortuna ligy. „V Skalici budeme v trochu inej pozícii v porovnaní s predchádzajúcimi tromi zápasmi. Všetci traja doterajší ligoví súperi vyčkávali na rýchle protiútoky a štandardky. V sobotu nastúpime proti trochu ofenzívnejšie zmýšľajúcemu súperovi. Špeciálne na domácej pôde sa budú snažiť držať viac loptu. Prehrali sme predošlé dva zápasy, preto prirodzene príde aj k nejakým taktickým úpravám, v snahe uspieť. Očakávame náročný duel, nielen kvôli kvalite súpera, ale aj kvôli ich fyzickému poňatiu hry. Skalica je vedúce mužstvo tabuľky, ale nechceme sa domov vrátiť bez bodu,“ povedal Lonnstrom.

Dve prehry v rade nie je bilancia, ktorú si fanúšikovia ŠTK na začiatku sezóny predstavovali. Tréneri však veria, že výsledky sa dostavia. „V zápasoch si dokážeme vypracovať dostatok šancí, stále nám chýba zakončenie. Sme na začiatku sezóny, s mnohými novými hráčmi, mladými hráčmi. Niektorí sa musia prispôsobiť novému futbalovému prostrediu, ďalší sa vracajú po zranení. To všetko potrebuje čas. Hlavnou úlohou je pokračovať v tvrdej práci a sme presvedčení, že výsledky sa zlepšia.“

Ďalšiu šancu na pozitívny výsledok je zápas proti Skalici, ktorý sa odohrá v sobotu o 17:00 na súperovej pôde.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší!

facebook_page_plugin