vianoce grafika

Na Slovensku či v Brazílii, hráči STK sa zhodujú: Najdôležitejšie je, že sme s blízkymi.

Už viac ako mesiac trvá prestávka druholigovej súťaže. Individuálnu prípravu hráčov momentálne prerušili príjemné povinnosti. Plánovanie vianočných prekvapení pre blízkych či pomoc pri príprave štedrovečernej večere vymenili posilňovňu či bežecké topánky.

„Samozrejme, snažíme sa udržať v kondícii aj počas sviatkov, ale všetci sa snažíme najmä oddýchnuť si v spoločnosti blízkych,“ hovorí populárny Mezo, ktorý aj v predvianočnom období pracoval na svojej rehabilitácii po zranení.

Slovenskí a brazílski hráči trávia sviatky v trochu odlišných podmienkach. Zatiaľ, čo na Slovensku si hráči prajú, aby nasnežilo, ich brazílski spoluhráči trávia vianoce v 30-stupňových teplotách a pokiaľ možno pri vode. Všetci si však snažia mesiace na cestách vynahradiť vianočným pokojom v kruhu rodiny. „Ja som odcestoval z Ria do štátu Minas Gerais, aby som mohol spolu so svojou rodinou stráviť Vianoce v dome mojich starých rodičov,“ prezradil Igor Juliao. Draško Marić-Bjekić má podobné plány: „Spolu s mamou strávime Štedrý deň u rodičov mojej priateľky. Čím väčšia rodina, tým lepšie.“

S Vianocami sa spájajú aj darčeky a v prípade futbalistov sú vždy najpamätnejšie tie, ktoré sa týkajú práve futbalu. „Pamätám si, keď som dostal svoje prvé „pravé“ kopačky. V živote mladého futbalistu je to veľká vec. Nechcel som ich vyzuť,“ prezradil Draško alias Pixi. „U mňa to boli moje prvé sálové kopačky. Až do 15 rokov som hral futsal a tie „sálovky“ boli najlepším darčekom,“ pridal sa Igor.

Svorne sa však zhodujú, že materiálne darčeky nie sú na Vianociach najdôležitejšie. „Neprikladám im veľkú váhu, ľudia by si mali robiť radosť priebežne, nielen na Vianoce. Najviac si vážim, že sa stretneme celá rodina, čo sa počas roka nestáva veľmi často,“ hovorí ľavý obranca Vlado Fujak.

A čo si priali pod stromček tento rok? „Ježiškovi som nepísal žiadnu materiálnu prosbu, len som ho poprosil, aby moja rodina, spoluhráči a známi ostali v ďalšom roku zdraví,“ uzavrej Fudži.

V mene STK Fluminense Šamorín sa k tomuto prianiu pripájame a želáme všetkým priaznivcom klubu šťastné a veselé.

Hajrá Somorja!

Spolu sme silnejší!

facebook_page_plugin