27503324 10155475638708235 3381589782719019098 o

V druhom prípravnom zápase šamorínsky tím hral dlho vyrovnanú partiu, nakoniec však podľahol Seredi v pomere 3:1.

V prvom polčase nasadenie hráčov z oboch strán rozhodne nevyzeral ako zápas zo začiatku prípravy. Oba tímy hrali naplno a neuhli ani z jedného osobného súboja, vďaka čomu sa na ihrisku iskrilo. Zaujali však aj šance, keď sa na oboch stranách tímy presadzovali najmä po rýchlych kontrách. Po bezgólovom prvom polčase sa vedenia ujal šamorínsky tím. Nascimento pekne priťukol Igorovi a ten spoza šestnástky otvoril skóre. Domáci tím sa presadzoval najmä vo vzduchu, z ktorého prišlo aj vyrovnanie. STK hrozil rýchlymi brejkami, keď agílni Christian, Evanilson či Pančík zamestnávali obranu súpera. Víťazný gól však prišiel z kopačiek Serede, keď päť minút pred koncom rozvlnili sieť krížnou strelou z pravej strany. Sekundu pred záverečným hvizdom ešte domáci zvýšili po štandardnej situácii a stanovili konečný stav stretnutia na 3:1.

„Bol to pomerne vypätý zápas, ale aj také nás pripravia na náročnú ligovú jar. Domáci mali jasnú prevahu pri štandardkách, kde sa mohli spoľahnúť na dvoch dvojmetrových hráčov. My sme sa spoliehali na kvalitnú medzihru a rýchly prechod do útoku, čo nám viac vychádzalo v druhom polčase. V závere už bolo na ihrisku príliš veľa zmien, domáci dali pred koncom gól, vďaka ktorému vyhrali, avšak oveľa dôležitejšie boli dnes výkony hráčov. My potrebujeme každý zápas na zohratie sa tímu, keďže máme viacero nových hráčov. Bola to dobrá previerka, ktorá nám poskytla množstvo informácií o tíme. Tešíme sa na ďalší zápas,“ komentoval po stretnutí Mika Lonnstrom. Ten odohrajú hráči STK v piatok, 9. februára o 14:00 proti maďarskému Felcsútu, na súperovej pôde.