16 5D418746

Tri kolá pred koncom je náš tím na 7. priečke s dávno potvrdenou účasťou v druhej lige aj pre ďalšiu sezónu. Na vyššie priečky je zase strata už pomerne výrazná, keď 6.Košice majú náskok deviatich bodov.

Zdanlivo sa teda zdá, že sezónu náš tím môže pokojne dohrávať. V kabíne však s podobným tvrdením nesúhlasia. “My máme veľa dôvodov, prečo chceme do konca sezóny hrať čo najlepšie a získať čo najviac bodov,” hovorí pred súbojom s Trebišovom jeden z najskúsenejších, Péter Nagy.

On samotný má v aktuálnej sezóne výbornú fazónu, keď zaznamenal 11 druholigových gólov, najviac vo svojej kariére. “Takú gólovú sezónu som nezažil asi ani v mládežníckych kategóriách. Som rád, že mi to tam padá, ale chcel by som ešte nejaké pridať. V kabíne mi v rámci stávky stanovili cieľ 12 gólov. Keď ich dosiahnem, prezradím, čo je súčasťou tejto stávky,” naznačuje jeden z cieľov Peti. Nie je jediný, ktorý útočí na zaujímavé individuálne štatistiky. Ondrej Vrábel je jeden presný zásah od dvojciferného gólového nástrelu v lige, ktorý sa vždy cení, gólmani Erik Gyurákovics a Michal Trnovský sa pri potvrdení súčasných čísel môžu obaja zmestiť medzi desiatku najlepších brankárov v lige, pričom Erik Gyurákovics je podľa instate aktuálne najlepšie hodnoteným brankárom súťaže. K tomu samozrejme musíme pridať tímové ambície.

“Máme v kabíne nastavený sezónny cieľ, siedme miesto, ktoré chceme udržať do konca súťaže,” prezradil po predošlom zápase tréner Michal Kuruc. Hráči hrajú o umiestnenie, o prémie, o nové zmluvy. O chýbajúcej motivácii preto nemôže byť ani reči. “Ako som povedal, chceme nazbierať čo najviac bodov, každý zápas je samostatnou motiváciou. Teraz ideme do Trebišova, kde chceme zabojovať o tri body, potom nás čaká posledný domáci zápas, v ktorom chceme zase potešiť našich fanúšikov a vždy je dobré sezónu zakončiť víťazstvom,” rozobral na drobné posledné tri kola Peti Nagy. Najbližším súperom je Slavoj Trebišov, teda tím, ktorý ešte nespečatil záchranu v druholigovej súťaži. Na domácom ihrisku teda určite budú chcieť uspieť.

“V Trebišove je vždy búrlivé prostredie, takže očakávame náročný zápas. Sledovali sme ich predošlé zápasy, v troch po sebe síce dostali po štyri góly, čo síce naznačuje, že by sme sa mohli gólovo presadzovať aj my, ale treba povedať, že hrali s tímami z horných priečok. Určite chceme uspieť a priblížiť sa k našim cieľom,” dodal stredopoliar ŠTK.

Pred súbojom v Trebišove budú tréneri riešiť viacero otáznikov v našej základnej zostave. Ako sme už naznačili, dvojica stálych brankárov ŠTK podáva v sezóne kvalitné výkony, okrem Gyurákovicsa s Trnovským je medzi desiatimi najlepšie hodnotenými brankármi 2FL aj Deni Veszelinov, ktorý už zarezáva v bráne DAC. O slovo sa hlási aj mladý Attila Horváth, ktorý v predošlom zápase kryl chrbát Gyurákovicsovi. Podobne príjemné problémy rieši trénerský štáb aj v ostatných líniách, kde sa v predošlých troch dueloch striedali hráči v základnej zostave. K tomu treba pripočítať mladých hráčov z projektu, ktorí svojimi výkonmi v prípravných zápasoch, ale aj tréningovom procese zamotali trénerom hlavy. Aj z hľadiska tvorby základnej zostavy do posledných duelov, pred ktorými tréneri avizovali príležitosť aj pre hráčov, ktorí sa pred novou sezónou zapracovávajú do kádra ŠTK, bude preto určite zaujímavé sledovať , ako sa záver sezóny vyvinie. Nenechajte si ho ujsť. Posledná desatina sezóny začína už v sobotu o 17:00. Buďte pri tom!

Hajrá Somorja!

PARTNERI

http://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_bitumat.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_respect.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_onlinestavba.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_stavshop.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_winkler.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_cs.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_kappa.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_jorvik.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_denbraven.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_bala.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_clinica.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_ave.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_topnad1.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_xbionic.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_artimus.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_wanted.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_mestosamorin.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_pomlepneu.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_zhzo.gifhttp://www.stksamorin.sk/images/dynamiclogos/logo_deliace.gif


PARTNERI
Copyright ©2014 FC ŠTK 1914 Šamorín, a.s. Všetky práva vyhradené.
facebook_page_plugin