CLE 9070

V poslednom domácom zápase sme zvíťazili nad Dubnicou v pomere 4:0 a zaistili si 7.priečku v tejto sezóne.

Na začiatku zápasu to nevyzeralo na tak jednoznačný výsledok. Hral sa vyrovnaný futbal, hoci loptu sme mali na kopačkách častejšie my. Do vážnejšej šance sme sa dostali až po polhodine hry, keď Pančík na pravom krídle prešiel cez súperovho obrancu, spätnou prihrávkou našiel Vrábela, ktorého pokus však domáci stlmili a brankárovi Dubnice väčšie problémy nenarobil. V 41. minúte dobre zapracoval v defenzíve Marić-Bjekić, lopta sa cez Baéza dostala k Leginusovi, ktorý však z uhla pálil nad spojnicu brány. Čo Vrábelovi nevyšlo v 35.minúte vyšlo mu krátko pred polčasovou prestávkou. Pančíkov center sprava najprv preletel celú šestnástku, dobehol ho Yarosh, ktorý prešiel cez dubnického obrancu a naservíroval loptu Vrábelovi, ktorý sa tentokrát nemýlil.

Do druhého polčasu vstúpili oba celky pomerne vlažne, najmä hostia sa za vyrovnaním príliš netlačili. A tak postupne prebral kontrolu náš tím. Gólové vyústenie prišlo až v 70. Minúte, keď Bahi presným centrum našiel hlavu Mátého Szolgaia a ten prvým gólom v seniorskej kategórii zvýšil na 2:0. Domáci tréner Michal Kuruc v závere prestriedal. Najprv sa opäť hlavou z krkolomnej pozície presadil Ernest Boateng, potom bol blízko gólu aj ďalší striedajúci dorastenec, Bálint Csóka, jeho pokus však skončil na brvne a do siete ho dopravil až súperov hráč, ktorý stanovil výsledok stretnutia na 4:0. Po ňom máme na siedmom mieste už nedostižný náskok piatich bodov, a tak na posledné kolo do Žiliny cestujeme s istotou tretieho najlepšieho výsledku ŠTK v druholigovej histórii.

Michal Kuruc: “Prvú polhodinu sa hralo na nakopávané lopty, čo nám veľmi nevyhovovalo, potom sme sa dostali k našej hre a začali sme dávať góly. Hralo sa v dusnom počasí, preto zápas nemal najvyššie tempo, ale my sme si po prvom góle kontrolovali zápas, v druhom polčase sme pridali ďalšie a zaslúžene vyhrali. Do zápasu naskočili štyria dorastenci, z toho traja, Szolgai, Csóka a Ferleťák tento rok končia mládežnícky vek, a tak by mali plynule prejsť do nášho tímu. Som rád, že sa dokázali aj s Demjanovičom, ktorý je ešte o rok mladší, v tomto zápase presadiť. Tri body nás tešia, potvrdili sme siedmu priečku, čo bol náš cieľ v rámci umiestnenia. Dúfam, že sme sa týmto víťazstvom poďakovali fanúšikom za ich celosezónnu podporu.”

ŠTK Šamorín – FK Dubnica 4:0 (1:0)

Góly: 43. Vrábel, 70. Szolgai, 76. Boateng, 83. Lazarchyk (vlastný)

Žlté karty: Pančík, Yarosh – Janco

Rozhodovali: Ochotnický – Kuba, Lalo

ŠTK Šamorín: Gyurákovics – Pančík, Marić-Bjekić, Malý, Yarosh (61. Appiah) – Baéz (79. Ferleťák), Nagy, Szolgai – Leginus (61. Boateng), Vrábel (83. Csóka), Bahi (79. Demjanovič)