IMG-20160926-WA0004

Vďaka spolupráci s brazílskym Fluminense ŠTK Šamorín reprezentuje slovenský futbal na konferencii Soccerex.

ŠTK Šamorín sa, ako jediný zástupca zo Slovenska či Českej republiky, v týchto dňoch zúčastňuje konferencie Soccerex, ktorá sa v anglickom Manchestri koná za prítomnosti viac ako 300 zástupcov z top elitných klubov ako FC Barcelona, Manchester United, Atlético Madrid a mnohých ďalších.

„Máme príležitosť prezentovať futbalovému svetu, nielen seba, naše mesto, ale aj celý slovenský futbal a Slovensko, ako také,“ uviedol Peter Bláha, predseda predstavenstva šamorínskeho klubu. Ten prijal pozvanie Fluminense na prestížnu konferenciu, na ktorej sa zišli lídri svetového futbalového „priemyslu“, majitelia klubov, zástupcovia národných zväzov i obchodníci, prezentujúci novinky vo futbalovom rozvoji.

soccerex stk

Okrem ŠTK sa po boku Fluminense svetovým veľkoklubom predstavil aj šamorínsky komplex x-bionic® sphere, multifunčkný športový areál, schopný ponúknuť svetové podmienky na prípravu športovcov či organizáciu športových udalostí, akou boli pred niekoľkými dňami Majstrovstvá sveta vo vytrvalostnom jazdení.

soccerex xbionic

„Pre slovenský futbal, snažiaci sa o nárast kreditu vo svete, je to ideálna príležitosť, ako sa zapísať na futbalovú mapu,“ zhodnotil prínos slovenskej účasti na Soccerex 2016 Marco Manso, výkonný riaditeľ ŠTK Šamorín.

facebook_page_plugin